A
A
A

Витік даних з відкритих реєстрів: За результатами спецоперації «Дата» встановлено злочинну діяльність 25 осіб

За фактом витоку інформації про персональні дані громадян з анонімного Тelegram-каналу, який стався 12 травня,  вже підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, висунуто підозру 8 громадянам, одну особу затримано. Про це заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров заявив на брифінгу в Укрінформі сьогодні, 25 червня.

«Міністерство цифрової трансформації об’єдналося з МВС, Кіберполіцією та СБУ, щоб системно боротися з тими людьми, які заробляють на продажі персональних даних. Ми працюємо над захистом реєстрів, де зберігаються персональні дані українців, працюємо над тим, щоб централізувати ці реєстри, оновити і мінімізувати можливість появи таких ситуацій», - сказав віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Михайло Федоров зазначив, що такі інформаційні атаки, які відбулися, дискредитують проекти, які ми розробляємо для створення цифрової держави, головним з яких є застосунок «Дія».

«За останні півтора місяці було проведено дуже масштабну роботу із залученням 400 представників Нацполіції. Проведено 36 обшуків у десяти регіонах під час спільної спецоперації Кіберполіції та СБУ під умовною назвою "Дата", метою якої було розслідувати витік і розповсюдження персональних даних громадян з державних та приватних баз даних. Підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, висунуто відповідні підозри вісьмом та затримано одну особу. За результати спецоперації вилучено з незаконного обігу копії 30 баз даних», - повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Він наголосив, що запорукою максимально ефективної та захищеної системи зберігання і обробки персональних даних є взаємодія держави, бізнесу та свідомих громадян.

За словами заступника Департаменту кіберполіції Сергія Кропиви, вживаються всі необхідні заходи, щоб притягнути до відповідальності осіб, які незаконно реалізовують бази даних. Протягом найближчого часу ще 29 особам буде повідомлено про підозру. Триває робота з розслідування ще 12 кримінальних проваджень.

«Якщо є реальні дані стосовно того, що функціонують відповідні телеграм-боти та інші чати, за допомогою яких здійснюється розповсюдження персональної інформації, то немає значення, хто використовує дану інформацію - чи це працівники правоохоронних органів, чи це комерційні, або некомерційні структури - Департамент кіберполіції буде вживати відповідні заходи реагування», - сказав Сергій Кропива.

Нагадаємо, сервіси МВС - перші доступні цифрові документи у мобільному застосунку "Дія".

Департамент комунікації МВС України