A
A
A

Громрада при МВС підтримує проєкт постанови Кабміну про внесення деяких змін до ПДР

Обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» та низки інших проєктів нормативно-правових актів були на порядку денному чергового засідання Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ, що відбулося в НАВС сьогодні, 16 червня. 

 

 

Засідання відбулося під головуванням керівника Громради при МВС Володимира Мартиненко, за участі ректору НАВС Володимира Чернєя, проректора НАВС Сергія Чернявського, а також заступника директора Департаменту комунікації МВС Віктора Булаєва. 

 

 

«На сьогодні масштаби дорожньо-транспортного травматизму та смертності на дорогах  в Україні в 5-6 разів перевищують аналогічні показники країн Європи. Розв’язання цієї проблеми потребує комплексного підходу до ряду різнохарактерних завдань, насамперед, у законодавчій сфері, що передбачено зазначеним проектом акта. Зокрема, для створення умов безпечного руху, зменшення кількості наїздів на пішоходів, які відбуваються в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості, пропонує запровадити обов’язкове використання світлоповертальних елементів для своєчасного виявлення водіями піших учасників дорожнього руху», - сказав Володимир Мартиненко. 

 

 

За словами очільника Громради при МВС проєктом постанови також пропонується дозволити рух велосипедів смугою руху для маршрутних транспортних засобів, що сприятиме зменшенню травматизму серед велосипедистів.

Деякі запропоновані зміни передбачають приведення у відповідність до законодавства підтвердження дійсності відомостей щодо проходження обов’язкового медичного огляду з метою визначення відповідності спеціалістів  кваліфікаційним вимогам за напрямом підготовки, перепідготовки і  підвищення кваліфікації водіїв. 

 

 

Окрім цього, проєкт акта пропонує конкретизувати вимоги до осіб, що навчаються керуванню транспортними засобами, та до таких транспортних засобів.

Також на нараді обговорили інші питання, зокрема співпраця молоді з поліцією. Адже першою ключовою ланкою успішного суспільства є молодь - постійний рушій змін та креативних рішень.

 

 

Нагадаємо, з 1 червня 2020 року почала працювати система автоматичної фотовідеофіксації порушень ПДР.