A
A
A

Сергій Гончаров: Реформи мають бути прогнозованими, очікуваними і зрозумілими для суспільства

Про це заступник міністра внутрішніх справ заявив сьогодні, 20 лютого, під час публічних консультацій щодо проєктів концепцій державної політики Програми діяльності Кабінету Міністрів України, за досягнення яких відповідає МВС.

Сергій Гончаров зазначив, що чинний Уряд має намір бути максимально прозорим і зрозумілим для громадськості. Відтак, на противагу декларативним документам, які ніхто не читав й не виконував, була затверджена Програма дій Уряду, розділена на чіткі зрозумілі розділи з визначеними напрямами діяльності.

«Запланована зміна курсу взаємодії держави і громадян. Діяльність Уряду і, відповідно, всіх міністерств базується на людиноцентричному підході. Тому ми будемо тісно співпрацювати з громадськістю, щоб разом вирішити, як максимально ефективно реалізувати заходи, прописані в Програмі діяльності Кабінету Міністрів України», – сказав заступник глави МВС.

Міністерство внутрішніх справ є відповідальним за досягнення п’яти цілей Програми діяльності Уряду. Публічні консультації щодо проєктів концепції їх досягнення розпочалися на початку лютого з залученням Громадської ради при МВС.

«Ми провели обговорення проєктів концепцій з членами Громради, а також з інститутами громадянського суспільства практично в усіх областях. Узагальнені пропозиції передамо розробникам», – повідомив голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко.

Наступним етапом публічних консультації стала сьогоднішня зустріч за круглим столом, організована за активного сприяння Громадської ради при МВС на базі Національної академії внутрішніх справ. Щоб висловити свої пропозиції і зауваження, до консультацій долучилися фахівці Міністерства внутрішніх справ, Нацполіції, Держприкордонслужби, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби та Нацгвардії, науковці, експерти, представники дорадчо-консультативних органів держорганів, інститутів громадянського суспільства.

Проєкти Концепції державної політики щодо досягнення цілі 13.1. «Кожен українець почуває себе захищеним від фізичних загроз» презентував Владислав Дубина, заступник начальника Головного управління координації роботи і забезпечення формування державної політики підконтрольних Міністрові органів влади Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МВС. Він акцентував увагу, що недосконалість механізмів розкриття та досудового розслідування кримінальних правопорушень, недостатність технологічного та аналітичного забезпечення підрозділів Нацполіції та низький рівень замученості громадян до протидії злочинності є причинами відсутності у людини відчуття безпеки. Вирішити цю проблему розробники концепції пропонують через низку заходів, серед яких, зокрема, реформування кримінальної поліції та органів досудового розслідування, запровадження системи захисту та безпеки свідків, принципу поліцейської діяльності, керованого аналітикою, належне технічне оснащення поліцейських, залучати громадян до протидії злочинності на засадах конфіденційності, співробітництва та партнерства.

Основні напрями і пріоритети проєкту Концепції державної політики щодо досягнення цілі 13.2 «Людина, яка потрапила в біду (надзвичайну чи іншу життєву ситуацію, що загрожує її життю чи здоров’ю), отримає допомогу навіть у найвіддаленіших куточках країни» окреслив Вадим Некипілий, начальник Відділу впровадження реформ МВС. Заходи прописані в цій концепції покликані встановити якісну екстрену комунікацію населення з державою щодо загрози чи виникнення надзвичайної ситуації чи іншої небезпечної події, а також максимально розширити зони покриття послугами аварійно-рятувальних та поліцейських служб.

Презентуючи проєкт Концепції державної політики щодо досягнення цілі 13.3 «Українці та їх майно убезпечено від пожеж та аварій» та проєкт плану реалізації, Василь Скакун, начальник Управління взаємодії з Держслужбою з надзвичайних ситуацій МВС, відзначив, що концепція покликана мінімізувати ризики для людини на території України внаслідок пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Досягнути цього планується через внесення змін до законодавства щодо запровадження ризик-орієнтованого підходу, зокрема шляхом залучення до реалізації цього підходу страхових компаній. Паралельно заплановані заходи щодо створення мережі центрів управління з надзвичайних ситуацій та запровадження інституту приватної пожежної охорони.

Основні завдання, визначені проєктом Концепції державної політики щодо досягнення цілі 13.4 «Українці захищені від організованої злочинності та масових заворушень» окреслив Олександр Науменко, начальник головного управління формування політики, планування та прогнозування Директорату публічної безпеки, протидії злочинності та забезпечення правопорядку МВС. Йдеться про удосконалення спеціальних поліцейських операцій та моделі забезпечення громадського порядку під час мирних зібрань. Крім того, підціллю є підвищення ефективності боротьби з організованою злочинністю, насамперед з найбільш небезпечними її проявами.

Олександр Науменко також назвав основні заходи, прописані в плані реалізації проєкті Концепції державної політики щодо досягнення цілі 13.5 «Українці захищені надійним кордоном та задоволені сервісом при його перетині». Вони спрямовані на досягнення максимального забезпечення потреб громадян у ефективних сервісах при перетині кордону й оформленні міграційних документів, а також оптимізацію процедур пропуску через державний кордон та належний розвиток пунктів пропуску на держкордоні.

Слід зауважити, що учасники публічних консультацій висловили як технічні зауваження, так і вагомі пропозиції щодо удосконалення концепцій. Всі вони будуть розглянуті в процесі доопрацювання проєктів.

За словами Сергія Гончарова, цілі, за досягнення яких відповідає МВС, амбітні й потребують злагодженої взаємодії з органами законодавчої і виконавчої влади, з громадськістю як на етапі розробки, так і під час реалізації, адже йдеться, зокрема, й про клопітку роботу щодо вдосконалення чинного законодавства.

«Ми завжди відкриті і раді пропозиціям. Бо завдяки конструктивним зауваженням, ми можемо скоротити час від ініціювання до прийняття, і таким чином збільшити темп впровадження змін», – переконаний заступник глави МВС.

Як зазначив наприкінці публічних консультацій голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко, взаємодія між урядовцями, законодавцями, науковцями, практиками й громадськістю дає очевидний результат.

«Обговорюючи п’ять концепцій, ми торкнулися цілої низки питань, проєктів і чинних нормативних актів, що потребують нашої спільної роботи. Отож, шоста концепція, яку ми сьогодні мимохіть сформулювали, – це налагодження стійкої комунікації між розробниками нпа і тими, хто буде їх реалізувати, з максимальним залученням громадськості у процес формування державної політики», – зазначив Володимир Мартиненко.

Департамент комунікації МВС

Фото Андрія Новицького,

Богдана Александровича