A
A
A

Громрада при МВС підвела підсумки роботи за минулий рік

Сьогодні, 28 січня, відбулося чергове засідання консультативно-дорадчого органу при Міністерстві внутрішніх справ.

На першому засіданні поточного року Громадська рада при МВС, як це й передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996, прозвітувала про свою діяльність у році попередньому. Нагадаємо, склад діючої Громради при МВС був сформований на початку вересня 2019 року.

Підбиваючи підсумки діяльності Громради за вересень-грудень, її очільник, зокрема, повідомив, що за цей час проведено п’ять засідань дорадчо-консультативного органу. Громадська рада при МВС стала співорганізатором трьох міжнародних науково-практичних конференцій та IV Міжнародної науково-практична конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», що була підсумком роби згаданих трьох форумів.

За звітній період за співорганізації та участі Громради при МВС були проведені чотири регіональні круглі столи антикорупційної тематики. Володимир Мартиненко окремо виділив круглий стіл, проведений на базі Сумської ОДА, адже це був перший подібний захід, що зібрав представників антикорупційних підрозділів усіх державних органів влади та місцевого самоврядування області.

Також протягом вересня-грудня 2019 року Громрада при МВС провела обговорення низки проєктів нормативно-правових актів. Повний текст звіту найближчим часом буде опублікований на вебсайті МВС.

Підсумувавши пророблене, учасники засідання обговорили і затвердили план роботи Громадської ради на 2020 рік. Він включає проведення моніторингу діяльності Міністерства внутрішніх справ, громадський моніторинг діяльності сервісних центрів МВС, проведення громадської експертизи нормативних актів МВС, консультацій з громадськістю та громадські обговорення проєктів нормативно-правових актів та суспільно важливих питань.

Крім того, під час засідання були підведені підсумки публічного громадського обговорення проєкту Антикорупційної програми Міністерства внутрішніх справ України на 2020-2022 роки, що стартувало 13 січня 2020 року.

Під час підготовки Антикорупційної програми була проведена кількарівнева оцінка корупційних ризиків та розроблена низка антикорупційних заходів. Як повідомив начальник відділу Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС Сергій Яременко, проєкт містить кілька новацій. Зокрема, йдеться про вдосконалення антикорупційних навчань для працівників територіальних підрозділів, а також регіональних установ, що належать до сфери МВС. Серед запланованих заходів – проведення у 2020 році перевірок регіональних сервісних центрів МВС на предмет організації роботи із запобігання корупції.

У членів Громадської ради було кілька зауважень і пропозицій до проєкту Антикорупційної програми, які відповідно до законодавства, будуть надані розробниками для доопрацювання проєкту.

Департамент комунікації МВС