A
A
A

Володимир Мартиненко: Українське антикорупційне законодавство потребує удосконалення (ФОТО)

Про це голова Громадської ради при МВС, радник міністра внутрішніх справ заявив сьогодні, 29 листопада, під час проведення круглого столу «Особливості застосування антикорупційного законодавства». Захід відбувся за ініціативою Громради при МВС на базі Сумської облдержадміністрації. Під час дискусії йшлося про шляхи запобігання та протидії корупції в регіоні, поєднання наукових розробок та практичного досвіду.

До обговорення за круглим столом долучилися, зокрема, представники регіональних підрозділів Нацполіції, прокуратури, ДФС, органів юстиції, керівники структурних підрозділів Сумської ОДА, провідні викладачі та науковці Національної академії внутрішніх справ, представники громадськості. Крім того, на відеозв'язку були представники влади міст обласного підпорядкування та районів області. Загалом у заході взяли участь близько 300 учасників.

Як повідомив Володимир Мартиненко, цей антикорупційний круглий стіл став десятим у 2019 році, співорганізатором якого була Громадська рада при МВС.

«Однак, Сумщина – перший регіон, де ми проводимо такий захід спільно з ОДА. Як бачимо, це доволі зручний майданчик для обговорення антикорупційної діяльності, адже ми змогли залучити широке коло заінтересованих сторін. За результатами круглого столу ми підготуємо проект рекомендацій», – зазначив очільник Громради при МВС.

Він також нагадав, що за співорганізації Громадської ради при МВС у жовтні-листопаді 2019 року пройшли три міжнародні науково-практичні антикорупційні конференції на базі відомчих вишів у Харкові, Львові та Дніпрі, які об'єднали більше 600 вчених з України та зарубіжжя.

«Результати цієї низки заходів ми підсумуємо 12 грудня у Києві на IV міжнародній науково-практичній конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», що пройде в НАВС. Однак вже зараз можемо сказати – у нас є досить вагомі напрацювання. Охоплена нами проблематика полягає в тому, що в українське антикорупційне законодавство постійно вносяться зміни. Але й надалі спеціалісти, які стикаються у своїй роботі з цими нормативно-правовими актами, пропонують свої доповнення, продиктовані практикою та життям. Тож, наше завдання – гармонійно і ефективно поєднати досягнення правників-науковців та практичний досвід застосування антикорупційного законодавства. І досвід Сумщини в цьому питанні нам буде надзвичайно корисний», – переконаний Володимир Мартиненко.

На актуальності антикорупційної дискусії наголосив заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош. Він висловив надію, що напрацювання круглого столу будуть подані на розгляд законотворцям і знайдуть втілення у практичній площині.

З результатами роботи поліції щодо боротьби з корупцією у регіоні розповів керівник поліції Сумщини Руслан Пиняга.

«За 10 місяців 2019 року слідчі підрозділи закінчили розслідування 82 кримінальних проваджень про вчинення 94 корупційних кримінальних правопорушень відносно 84 осіб», – повідомив Руслан Пиняга і запевнив, що поліція Сумщина й надалі буде якнайретельніше проводити розслідування корупційних кримінальних правопорушень, насамперед за фактами прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовими особами.

До обговорення долучилися проректор Національної академії внутрішніх справ Сергій Чернявський, секретар вченої ради НАВС Віталій Василевич, директор Сумської філії ХНУВС Сергій Лукаш, начальник Регіонального сервісного центру МВС в Сумській області Василь Ольховик та інші.

Дискусія була жвавою і конструктивною. Крім того, під час круглого столу були додатково підняті ще кілька тем, що стосувались як самого процесу досудового розслідування корупційних діянь, так і судового їх розгляду, розгляд і опрацювання яких заплановане на найближче майбутнє.

Департамент комунікації МВС

Фото – Відділ комунікації поліції Сумської області