A
A
A

В Нацполіції розповіли про хід розслідування резонансних справ, пов’язаних із виборами

Заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Максим Цуцкірідзе сьогодні, 11 березня, під час брифінгу розповів про хід розслідувань резонансних кримінальних проваджень, пов'язаних із виборами.

«На сьогодні слідчими Головного слідчого управління проводиться розслідування за фактом можливого перешкоджання вільному здійсненню волевиявлення громадян, шляхом обману, і можливого фіктивного надання коштів дванадцятьма громадянами кандидату на пост Президента України Юрія Тимошенко, та поповнення відповідно його рахунку через грошову заставу. У деяких ЗМІ вже розповсюджені показання осіб, які здійснювали наповнення грошової застави. Окремим із них навіть пропонували грошові кошти для оформлення відповідних фіктивних документів», - розповів Максим Цуцкірідзе.

«Встановлені офіційні джерела доходів вказаних осіб та їх родичів також свідчать про неможливість надання у позику таких значних сум грошових коштів. Незважаючи на це, після виклику більшості свідків для надання показань –  вони прибули з адвокатом, з чіткою лінією захисту, яка полягає у відмові від дачі свідчень, зразків підписів. На сьогодні розслідування вказаного провадження триває, всупереч спланованому супротиву з боку заінтересованих учасників у можливому викривленні результатів волевиявлення громадян», - додав Максим Цуцкірідзе. 

Крім того, за його словами на сьогодні слідчими Головного слідчого управління здійснюється розслідування у кримінальному проваджені за фактами порушення порядку фінансування політичної партії та передвиборчої агітації:

«Вказане провадження зареєстровано за результатами оприлюднення сюжетів програми «Схеми» та Бігус/інфо про наповнення бюджету партії ВО «Батьківщина» за рахунок коштів «благодійних внесків» громадян, які їх не вносили. Наразі у провадженні проводяться слідчі дії спрямовані на перевірку вищевказаної інформації», - сказав Максим Цуцкірідзе.

«Також триває розслідування кримінального провадження за фактом можливого підкупу виборців на користь кандидата на пост президента України Петра Порошенка, шляхом виділення матеріальної допомоги сім`ям, які опинились у скрутних життєвих умовах. Ця інформація широко висвітлена в ЗМІ. Всі учасники ролику підтвердили факти таких пропозицій, але швидкого результату розслідування очікувати не варто, для цього необхідно опитати більше 2 тисяч людей», - додав Максим Цуцкірідзе.

Окремо заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції  розповів про результати розслідування кримінальних проваджень, розпочатих на підставі звернень кандидатів на пост Президента України.

«Наприкінці лютого до Головного слідчого управління  надійшла заява кандидата у президенти Зеленського Володимира, що на номер зазначений на офіційній сторінці «Студія Квартал 95», надійшло ряд смс-повідомлень із погрозами щодо нього та членів його родини. Працівниками поліції протягом 2 днів у цьому провадженні встановлено особу, яка надсилала зазначені повідомлення. Нею виявилась жінка (ймовірно – з психічним розладом). Вилучено речовий доказ – мобільний телефон, із якого були надіслані відповідні смс-повідомлення з погрозами. Після проведення необхідних слідчих дій та експертиз, зокрема психіатричної, буде прийнято рішення щодо усвідомлення останньою наслідків своїх дій», - зазначив Максим Цуцкірідзе.

 

Департамент комунікації МВС України

Фото: Андрій Новицький