A
A
A

Сергій Яровий: До 2022 року в Україні створять Єдину авіаційну систему, яка нараховуватиме 55 вертольотів

У МВС заплановано розширення кількості місць чергувань авіації ДСНС і створення Єдиної авіаційної системи, яка матиме 55 вертольотів. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час урочистостей з нагоди 20-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, який дислокується в місті Ніжин на Чернігівщині.

«Це дуже потужний авіаційний загін, який за роки існування повністю зберіг свою інфраструктуру. Додатково збудували ще 4 ангари. Саме на цій базі ми реалізовуємо проект по створенню Системи авіаційної безпеки МВС, який до 2022 року передбачає придбання 55 вертольотів. Перші з них вже дислокуються тут. На початку 2019 року ДСНС та Нацгвардія вже отримали 2 гелікоптери H225 Super Puma. Ще 3 авіаційні засоби ми очікуємо цього року. Поповнення авіапарку триватиме й надалі», - розповів Сергій Яровий.

Крім цього, перший заступник міністра внутрішніх справ зазначив, що саме в Ніжині розгортатиметься сервісний центр, де будуть обслуговуватися всі авіаційні засоби, які територіально базуються по всій Україні, бо задіяні в різних сферах. Також на базі створять координаційний центр, який буде оперативно формувати наряди та направляти вертольоти на виконання завдань по забезпеченню безпеки громадян.  

«Упродовж 4-х років Спеціальний авіаційний загін здійснив майже 900 вильотів, а саме: 477 - для гасіння лісових пожеж, 164 – для участі у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час вибухів на територіях військових арсеналів, 90 – для проведення повітряної розвідки, моніторингу територій та акваторій водних об’єктів, 43 – для евакуації постраждалих і важкохворих як в Україні, так і за її межами, 17 – для реагування на 62 аварії та катастрофи з повітряними суднами на території України та 12 – для проведення пошуково-рятувальних робіт», - сказав Сергій Яровий.

Очільник ДСНС Микола Чечоткін розповів, що наразі Державна служба України з надзвичайних ситуацій має 7 літаків - Ан-32П, Ан-26 і Ан-3 і 9 вертольотів - Мі-8МТ, Мі-8Т, ЕС-145 Eurocopter, H225 Super Puma для пошуково-рятувальних операцій, гасіння пожеж, розвідки зон надзвичайної ситуації, доставки гуманітарних вантажів, а також виконання завдань із санітарної авіації.

На сьогоднішній день авіазагін може практично виконувати всі завдання, які покладаються на рятувальну службу. У ньому працює вже близько тисячі чоловік особового складу. Наразі триває професійна підготовка технічного персоналу. Вже 8 пілотів пройшли спеціальні навчання у Франції.

«У минулому році авіація ДСНС здійснювала по 90 вильотів на тиждень для гасіння пожеж у природних екосистемах. Надано допомогу 34 громадянам. Наразі ми здатні виконувати всі покладені на нас завдання по порятунку, але ми не зупиняємося. Розвиватимемо авіаційну складову й надалі, щоб у найкоротші терміни надавати допомогу громадянам, які знаходяться у найвіддаленіших точках нашої країни» - наголосив Микола Чечоткін.

 

Департамент комунікації МВС України

Фото: Андрій Новицький