Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

За організацію бурштинової ОЗГ затримано заступника прокурора Рівненської області (ФОТО, ВІДЕО)

04.07.2016 22:18

Про це сьогодні, 4 липня, повідомив на брифінгу міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. У заході також взяли участь перший заступник Голови Національної поліції України - начальник кримінальної поліції Вадим Троян та начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігор Купранець.

Саме в цей день правоохоронці затримали заступника прокурора Рівненщини Андрія Боровика. Йому інкримінують організацію організованого злочинного угрупування, спрямованого на незаконний видобуток бурштину. До складу «бурштинової мафії» входило 32 особи, серед яких – співробітники районних та обласних органів прокуратури, місцевих органів влади, голови лісгоспів та місцеві кримінальні елементи.

В операції були задіяні близько 400 оперативних співробітників Нацполіції, Нацгвардії та СБУ, які наразі проводять 123 обшуки у місцях ймовірного зберігання «сонячного каміння», в тому числі і за місцем проживання Андрія Боровика.

«Розробка по злочинному угрупованню тривала кілька тижнів. Її результати виявились вражаючими – лише у помешканні Боровика було виявлено золоті злитки, колекцію коштовних годинників та мішки бурштина», – сказав Арсен Аваков.

Злочинна група спеціалізувалась за двома напрямками. Перший – контроль за видобутком на родовищах, коли нелегальні старателі сплачували за роботу кожної помпи. Другий – пов’язаний з коштами, які сплачувались за зберігання копалин. 

Вадим Троян повідомив, що у рамках спецопераціїоперації сьогодні поліцейські затримали в Києві кримінального авторитета на прізвисько «Ушатий». Він є основним координатором і керівником кримінальної структури, до складу якої входили близько 20 осіб. Вони об’їжджали райони Рівненщини, розподіляли територію і збирали гроші.

За словами начальника Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігоря Купранця, дозвіл на видобуток каміння, його подальше зберігання  та збут забезпечували чиновники і правоохоронці, які входили до злочинного угруповання. Вони ж здійснювали прикриття нелегального бізнесу.
Арсен Аваков наголосив: «Питання не в тому, що ми сьогодні викрили потужне злочинне угрупування, яке паразитувало на законодавчій неурегульованості, проблема в тому, як з цією ситуацією боротися системно».

Він додав, що на найближчому засіданні Уряду буде внесено низку пропозицій, які дозволять упорядкувати процедури і процеси видобутку бурштину в трьох областях України, де цей процес носить найбільш масовий характер.
«Такі заходи дозволять виключити з посередницьких ситуацій бандитський елемент, зробить прозорим питання ліцензування, і, по суті, встановить державну монополію на скупку та продаж каміння», – сказав міністр внутрішніх справ. 
За його словами, комплексний підхід, запропонований Міністерством, надасть можливість реальним «старателям», за умови виконання умов рекультивації земель, отримувати достойну зарплатню, а державі – податки. 


Департамент комунікації МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ