A
A
A

У МВС пояснили, як повинна фінансуватися передвиборча кампанія

Фінансування виборчої кампанії має здійснюватися виключено за рахунок державного бюджету, або за рахунок виборчого фонду кандидата на пост Президента України. Про це сьогодні, 5 лютого, на брифінгу заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, член координаційного штабу МВС щодо порушення на виборах.

Іван Варченко розповів, що фінансування під час виборчої кампанії повинно відбуватися виключно у безготівковій формі.  

«Оплата праці агітаторів, спостерігачів, додаткові доплати членам виборчих комісій — заборонені виборчим законодавством. Якщо особа отримує готівкою будь-які гроші за проведення агітаційної роботи - це незаконно", - вказав радник міністра.  

Також він наголосив на недопустимості штабних сценаріїв - коли політична партія, на період проведення виборчої кампанії, водночас найматиме на роботу десятки тисяч громадян, навіть із оформленням трудових угод. У таких «технологіях» вбачатимуться очевидні ознаки підкупу виборців. Вони прямо заборонені ч.6 ст. 64 ЗУ "Про вибори Президента України". Спроби здійснити такі платежі будуть кваліфіковані працівниками Національної поліції, як підкуп виборців за ст. 160 Кримінального кодексу України.

«Сподіваємося, що аналогічною буде оцінка таких дій з боку прокурорів і суддів. Не ризикуйте своєю репутацією та свободою! Дотримуйтеся законів України!» - розповів Іван Варченко.

Підкуп виборця, згідно Кримінального кодексу України, віднесено до тяжких злочинів (Ст.160 ККУ). Покарання за нього - до 2 років в’язниці - для тих, хто бере і до 7 років – для організаторів підкупу. Співучасниками злочину є також ті, хто незаконно фінансує виборчу кампанію.

Єдиним законним шляхом фінансування виборчої кампанії є перерахунок громадянами коштів до виборчого фонду та безготівкова оплата товарів і послуг із виборчого фонду кандидата.

Повідомити про злочин підкупу виборців можна до найближчого відділення поліції, за номером 102, або на гарячу лінію МВС за телефоном 044 254 97 56 (з 8.00 до 20.00, а з 1 березня до 23 квітня - цілодобово).

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький