A
A
A

Іван Варченко: Законодавство не передбачає додаткову оплату членам комісій, всі додаткові виплати будуть розцінено як порушення законодавства

Про це сьогодні, 5 лютого, заявив радник міністра внутрішніх справ, член координаційного штабу МВС щодо порушення на виборах.

"З метою превенції виборчих порушень учасників виборчого процесу наголошуємо, що законодавство не передбачає додаткову оплату членам комісій, поза державним бюджетом. Виборче законодавство, Закон "Про вибори президента України" не передбачає те, що кандидати мають право платити спостерігачам і агітаторам під час виборчої кампанії. Спробу здійснити такі платежі нами буде розцінено та кваліфікуватиметься за статтею 160 Кримінального кодексу України «Підкуп виборців", - заявив Іван Варченко.

Також він звернув увагу на особливо креативні думки деяких штабів.

"Окремі штаби укладають із цими людьми трудові договори, за якими й платять гроші за проведення агітації. Нагадую, стаття 64 Закону України «Про вибори президента України», забороняє будь-які виплати за агітаційну роботу. Через те, спроби укласти масові договори - десятками тисяч, буде розцінено нами як порушення виборчого законодавства за 160 статтею", - наголосив радник міністра.

Іван Варченко зазначив, що ця кампанія повинна стати еталоном виборчого процесу в Україні.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький