Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

МВС, Норвегія та ООН Жінки посилюють співпрацю з метою захисту прав жінок та дівчат в умовах військового конфлікту (ФОТО)

28.11.2018 19:37

Сьогодні, 28 листопада, відбулася  зустріч заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук із представниками Міністерства закордонних справ Норвегії, Посольства Норвегії в Україні та ООН Жінки в Україні.

Учасники зустрічі обговорили реалізацію проекту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно рівноправного суспільства в України». У межах проекту було проведено соціологічне дослідження, яке показало, що у зонах конфлікту та суміжних територіях жінки та дівчата зазнають найбільших гендерно зумовлених утисків. Україна не стала виключенням, адже з огляду на світові дослідження, під час збройних конфліктів найбільш вразливими є жінки та дівчата. Тому було обрано три пілотні області — Луганську, Донецьку та Запорізьку, де ця проблема потребує негайного вирішення.

«Основна мета проекту полягає в тому, щоби жінки, особливо ті, які найбільше постраждали від конфлікту на сході України, брали участь у відновленні миру та громадської безпеки на сході України та рівною мірою могли користувалися цими благами», — зазначила Тетяна Ковальчук.

За її словами, важливим залишається встановлення нульового рівня толерантності в суспільстві до гендерно зумовленого насильства.

Цей проект передбачає два результати у встановленні тісної взаємодії. Перший — жінки та дівчата, які постраждали від конфлікту в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях, братимуть активну участь та отримуватимуть користь від процесів відновлення, миру та безпеки. Другий результат — правоохоронні органи разом із жіночими спільнотами розроблятимуть та будуть впроваджувати спільну стратегію щодо запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство в зазначених областях.

«Поліцейські групи протидії домашньому насильству ПОЛІНА демонструють свою ефективність у регіонах, у яких діють. Надзвичайно важливо працювати на превенцію гендерно зумовленого насильства та викорінення цього явища в суспільстві», — додала заступник міністра внутрішніх справ.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестад запевнив у подальшій підтримці проектів МВС у цьому напрямі.

«Ми цінуємо внесок МВС та рішучу позицію у встановленні гендерної рівності та боротьбі з гендерно зумовленим насильством», — додав він.

Сторони також обговорили шляхи підвищення гендерної компетенції працівників правоохоронної сфери, яка буде забезпечуватися з допомогою Центру розвитку гендерних компетенцій на базі Міністерства внутрішніх справ.

«Такий Центр стане спеціалізованою інституцією, яка на постійній основі здійснюватиме наукове, методичне та освітнє забезпечення імплементації гендерного компоненту в діяльність сектору безпеки й оборони України. Міжнародні та національні експерти використовуватимуть платформу для обміну досвідом із персоналом суб’єктів сектору», — сказала Тетяна Ковальчук.

Ще одним напрямом співпраці може стати розробка системи моніторингу гендерної політики.

Представниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська наголосила, що робота щодо захисту прав жінок та дівчат у регіонах, що потрапили під вплив військового конфлікту, залишається нагальною необхідністю правозахисних відомств та організацій.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ