Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Громадські організації і державні органи світу діють єдиним фронтом, щоб не допустити президентства РФ у Інтерполі (ВІДЕО)

20.11.2018 16:45

Про це сьогодні, 20 листопада, йшлося на прес-конференції «Загрози правам людини у випадку обрання представника Росії Президентом Інтерполу». Участь у заході взяли представники правозахисних організацій та державних органів.

«Обрання Президентом Інтерполу генерала-майора російської поліції Олександра Прокопчука –гібридна загроза для всього світу. Українська делегація на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, що перебуває у Дубаї на 87-й сесії Генеральної асамблеї міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол, робить все можливе для того, щоб довести цю позицію всім 192 учасникам організації. Вчора міністр внутрішніх  справ дав зрозуміти, що Україна розгляне можливість призупинення членства в Міжнародній організації кримінальної поліції  у разі обрання президентом представника РФ», - сказав директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

За його словами, відомі випадки зловживання можливостями Інтерполу з боку РФ, зокрема з метою переслідування політичних опонентів.

«Головний ризик після обрання Олександра Прокопчука – це те, що вплив Росії зросте і, в майбутньому, невинні особи, які не знають, що знаходяться в розшуку за поданням РФ – можуть бути затримані при виїзді за кордон», - додав Артем Шевченко.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко повідомив, що 55 міжнародних громадських організацій підписали Заяву з приводу можливого обрання представника Росії Президентом Інтерполу.

«Важливо негайно припинити захоплення Інтерполу Росією та іншими авторитарними режимами. Якщо ситуацію не змінити зараз, вона може стати серйозним викликом людству, що потягне за собою значні людські жертви», - додав він.

Керівник програм Харківської правозахисної групи Борис Захаров зазначив, що Росія використовує Інтерпол для переслідування інакомислячих.

«Ми стикаємося з тим, що РФ переслідує осіб за сфабрикованими справами, крім того, вони звинувачують політичних опонентів у екстремізмі та тероризмі. Наразі понад 70 політв’язні з України утримуються в РФ», - наголосив він.

Керівник програм Харківської правозахисної групи сказав, що завдяки президентству росіянина в Інтерполі РФ зможе контролювати розшукову базу, вносити туди своїх політичних опонентів, «кришувати» кримінальних авторитетів.

«Громадські організації України і державні органи діють єдиним фронтом щоб не допустити цього», - запевнив Борис Захаров.

Нагадаємо, у разі, якщо доводи України, правозахисників та керівництва інших країн щодо неможливості обрання на посаду представника РФ не будуть почуті, то Україна розглядатиме можливість призупинення членства в Інтерполі.

Департамент комунікації МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ