Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Основний концепт роботи «поліції діалогу» – комунікація та зменшення демонстрації сили під час масових заходів – Олександр Фацевич (ФОТО)

07.11.2018 12:17

За рік в країні вже створено 8 підрозділів діалогової поліції у крупних містах країни. Водночас відповідну підготовку пройшли більше тисячі поліцейських, які працюють у кожному регіоні. Їхнє завдання ‑ налагодження комунікації між учасниками масових заходів та деескалація можливих конфліктів. Про це сьогодні, 7 листопада, повідомили заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич та голова Консультативної місії Європейського Союзу Кястутіс Ланчінскас. 

У першій конференції КМЄС «Поліція діалогу в Україні» взяли участь 60 поліцейських із різних регіонів країни, які впроваджують новий підхід у забезпеченні публічної безпеки під час масових заходів.

За словами Олександра Фацевича, передумовою створення підрозділу «поліції діалогу» стало затвердження у серпні цього року міністром внутрішніх справ України «Концепції забезпечення публічної безпеки та порядку під час проведення масових заходів», яка була розроблена МВС спільно з європейськими партнерами. Відтак однієї з найголовніших складових цієї концепції стало впровадження діалогової поліції.

«Кінцева точка в роботі «поліції діалогу» – аби в забезпеченні публічної безпеки під час масових заходів головним була не демонстрація сили, а діалог. Наше завдання – зближення громадян, учасників масових заходів і ведення діалогу. Головний інструмент – слово, а не сила. Наприклад, коли відбувається двосторонній захід, поліцейські-перемовники мають організувати ефективну комунікацію між всіма учасниками. Ми повинні домовлятися про недопущення провокацій та ескалації конфлікту ще на підготовчому етапі», ‑ підкреслив Олександр Фацевич.

Він зауважив, що ідея таких підрозділів була ефективно втілена у Києві та Одесі. За його словами, саме тут відбувається найбільша кількість масових заходів із великою кількістю учасників. Водночас за позитивним досвідом цих міст підрозділи «поліції діалогу» запрацювали ще в шести регіонах. Всього спеціальну підготовку пройшли більше тисячі поліцейських.

За словами голови КМЄС Кястутіса Ланчінскаса, завданням діалогової поліції, насамперед, є деескалація будь-яких конфліктних ситуацій.

«У демократичній державі робота поліції – не контролювати демонстрацію або масовий захід, а  допомогти людям висловити свою думку. Тобто скористуватися їхнім конституційними правом. І поліція має це забезпечити. Підхід «поліції діалогу» сприяє зміцненню довіри між правоохоронцями та громадянами», ‑ наголосив пан Ланчінскас.

Упродовж двох днів поліцейські презентуватимуть роботу «поліції діалогу» у Києві,   Одеській, Вінницькій, Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Хмельницькій та Київській областях.

Також учасники конференції обмінюватимуться досвідом у налагодженні комунікації під час забезпечення публічної на масових заходах. Зокрема, поліцейські розбиратимуть приклади роботи діалогової поліції у європейських країнах, алгоритми їхніх дій, спрямованих на деескалацію та запобігання насильству.

Департамент комунікації

Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ