A
A
A

Сергій Князєв: Лише завдяки оперативним слідчим діям у справі Гандзюк поліції вдалося знайти речові докази (ВІДЕО)

Сьогодні, 6 листопада, Голова Національної поліції відзвітував у Верховній Раді про хід розслідування у справі Катерини Гандзюк. За його словами, правоохоронці провели більше 20 експертиз та допитали 367 свідків.

Сергій Князєв заявив, що поліція відкрила кримінальне провадження і розпочала необхідні слідчі дії відразу після того, як стало відомо про напад на активістку та чиновницю міської ради Херсону.

«31 липня здійснено напад на активістку Катерину Гандзюк, яка внаслідок застосування сірчаної кислоти зазнала хімічних опіків понад 30% тіла. На місці злочину поліцією вилучено скляну банку, пару гумових рукавичок. А також поліція вилучила відео з камер зовнішнього спостереження, яка зафіксувала ймовірних злочинців», - сказав він.

Голова Національної поліції повідомив, що правоохоронці не отримали сприяння від ЗМІ та громадськості в ході слідства.

«Крім того, під час слідчих дій поліція знайшла продавця, який і реалізував зловмисникам сірчану кислоту.  Департамент комунікації розповсюдив фото ймовірного нападника з проханням до громадян повідомляти про місце його перебування чи надати інформацію про злочинця. Саме в цей час проходили акції протесту з питанням: «Хто замовив Катю Гандзюк?», але жодної інформації від ЗМІ, громадян чи суспільства нами отримано не було», - наголосив Сергій Князєв.

Однак, не дивлячись на це, поліція затримала чоловіка, який купував кислоту, після чого затримала його посібників та безпосередньо виконавців.

«За результатами допитів затриманих осіб та 367 свідків, проведення 20 експертиз і більше 100 слідчих дій, нами встановлено всі обставини планування та скоєння злочину. В липні цього року організатор пообіцяв виконавцю винагороду у сумі п’ять тисяч доларів за побиття Катерини Гандзюк. В подальшому плани змінилися і побиття замінили на застосування сірчаної кислоти, яку купили напередодні злочину. Злочинців було троє. Один виступав у якості водія, інший спостерігав за територією, а останній мав застосувати кислоту проти потерпілої. Після вчинення злочину, водії відвіз виконавця до місця проживання, по дорозі викинули докази. Без показів винних поліція не могла б знайти всі ці речі»,  - наголосив Сергій Князєв.

Крім цього, під час обшуків у будинках злочинців, знайшли ще одну пляшку сірчаної кислоти.

Очільник поліції зазначив, що правоохоронці завершили всі досудові розслідування, але за рішенням ГПУ напрацьовані матеріали передали Головному слідчому управлінню СБУ.

Сергій Князєв виразив слова співчуття рідним і близьким загиблої активістки. 

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький