Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Круглий стіл «Роль інституту викривачів у запобіганні та протидії корупції»

02.11.2018 22:51

2 листопада в Національній академії внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Роль інституту викривачів у запобіганні та протидії корупції» за участю іноземних спеціалістів.

Метою організації заходу було обговорення проблемних питань, пов’язаних з професійною діяльністю викривачів та розроблення підходів до підвищення активності та ефективності функціонування інституту викривачів в Україні.

Актуальна тема зібрала широке коло фахівців з різних державних установ та наукових інституцій, діяльність яких пов’язана з протидією корупції. Це, зокрема, представники Консультативної Місії Європейського Союзу, профільного комітету Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, Міністерства молоді та спорту, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, відомі юристи та громадські діячі.

Відкрив захід проректор НАВС Сергій Чернявський, який привітав усіх з відкриттям круглого столу та передав слово ректорові академії Володимиру Чернєю.

«Реалізація національного законодавства, відповідно до визнаних європейських стандартів, сприяє виконанню норм міжнародного права, зокрема, щодо запровадження нової вітчизняної практики інституту викривачів. Проте, існує низка проблем, які потребують врегулювання. Це й ментальне несприйняття викривачів у суспільстві, відсутність механізму надання гарантій захисту викривачів, а також правова невизначеність статусу інформаторів. Реальна ситуація в країні потребує суттєвої підготовки та підвищення кваліфікації правоохоронців. До таких завдань долучено й Національну академію. Разом з міжнародними експертами та за підтримки Міністерства внутрішніх справ академією вже запроваджені кваліфікаційні програми за новою спеціалізацією. Також проведено профілізацію кафедр і наукових підрозділів. Підготовка курсантів здійснюється за сучасними методиками кримінального аналізу та комп’ютерної розвідки. Здійснюється постійне узагальнення міжнародного досвіду у цій сфері. На цій основі ми видали серію коментарів та методичних рекомендацій, і сьогодні буде презентоване нове видання. Тож ми вже можемо звітувати, що на сьогодні досягнуто серйозних результатів у цьому напрямку», – зазначив Володимир Черней.

Потому до слова долучилась представник Консультативної Місії Європейського Союзу, заступник керівника операційного департаменту Розалі Шихан. З-поміж іншого вона зазначила: «Україна робить важливі кроки на шляху антикорупційної реформи і наразі необхідним заходом є створення інституту викривачів. Варто зауважити, що забезпечення захисту цих осіб є частиною міжнародних зобов’язань України, і Консультативна Місія ЄС надзвичайно зацікавлена цим питанням».

 

 

Своїми поглядами з приводу діяльності в Україні інституту викривачів та досягнутих у цій сфері результатів також поділились заступник міністра молоді та спорту Ярослав Войтович, керівник Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Олег Онищук, а також голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко.

Після вступної частини кругло столу присутні перейшли до наукових доповідей та дискусій, які стосувалися, зокрема міжнародного досвіду функціонування інституту викривачів, аналізу українського законодавства, організації комунікації з викривачами, нормативного забезпечення захисту викривачів.

 

Відділення комунікації НАВС

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ