Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

До розкриття та протидії незаконним заволодінням транспортних засобів залучатимуться всі підрозділи Національної поліції (ФОТО)

26.10.2018 14:38

На цьому сьогодні, 26 жовтня, наголосив перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін під час відеоселекторної наради за участі керівників структурних та територіальних підрозділів Національної поліції. Керівники обговорили необхідність залучення та координації роботи за цим напрямкам підрозділів карного розшуку, поліції превенції, патрульної та поліції охорони.

Під час наради учасники обговорили результати оперативно - службової діяльності підрозділів Національної поліції України з протидії незаконним заволодінням транспортними засобами за 9 місяців 2018 року.

Так, у цьому році у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року поліцією зареєстровано вдвічі менше викрадень транспортних засобів (у 2016 - 9,5 тисяч злочинів, 2017 – менше 7 тисяч, у 2018 – до 5 тисяч угонів).

Водночас поліцією розкрито 1,7 тисяч угонів (з 5 тисяч зареєстрованих). До кримінальної відповідальності притягнуто 1973 особи. Також задокументована злочинна діяльність 312 груп без ознак організованості.

В’ячеслав Аброськін наголосив, що не дивлячись на загальну кількість зниження незаконних заволодінь транспортних засобів у порівнянні із попередніми роками, поліція має посилити роботу у протидії та розкритті таких злочинів.

«За 9 місяців цього на території нашої держави викрадено майже 3,5 тисячі автомобілів. З них розкрито – лише 1,2 тисячі. Таку ситуацію можна обґрунтувати недосконалістю діючого законодавства та судової системи. Але, наголошую, що ті проблеми, які є в організації саме нашої роботи зі встановлення та затримання осіб, причетних до незаконного заволодіння транспортом, мають бути негайно виправлені», – підкреслив перший заступник голови Нацполіції.

В’ячеслав Аброськін повідомив, що за результатами першого півріччя цього року Департаментом карного розшуку було ініційовано проведення службового розслідування відносно керівництва кримінальної поліції територіальних підрозділів у місті Києві. Відтак наказом Голови Національної поліції за незалежну організацію роботи з протидії угонам було звільнено з посади начальника управління карного розшуку поліції Києва, його заступника та начальника відділу. Водночас покарано 27 працівників – керівників різного рівня. 

Перший заступник голови Нацполіції зауважив, що проблема незаконних викрадень  транспортних засобів є спільною для поліції та органів місцевого самоврядування. Він наголосив на важливості взаємодії керівників обласних управлінь поліції з органами місцевого самоврядування задля  впровадження місцевої програми «Безпечне місто».

Водночас начальник Департаменту карного розшуку Сергій Тіхонов зауважив, що поліцейські пропонують комплексний підхід в боротьбі з незаконними заволодіннями транспортом.

«Починаючи від змін у законодавстві до застосування технічних новацій, фіксації номерних знаків системою відеоспостереження. Як це діє в багатьох країнах, де здійснити угон досить проблематично, адже на заваді цьому стоїть потужний законодавчий механізм, налагоджений механізм роботи правоохоронної системи», – повідомив Сергій Тіхонов.

Водночас заступник голови Національної поліції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич підкреслив важливість взаємодії патрульної поліції та поліції превенції з оперативниками карного розшуку до цього напрямку роботи. Адже, за його словами, саме патрульні першими реагують на повідомлення про викрадення транспорту. Відтак оперативність та злагодженість дій можуть дозволити затримати зловмисників  одразу після скоєння злочину.

Перший заступник начальника ДКР Сергій Прудченко повідомив, що на цей час Департаментом карного розшуку вже проведено кілька тренінгів для патрульних поліцейських щодо алгоритму дій при перевірці транспортних засобів, їхніх номерів, вузлів та агрегатів тощо. Такі навчання будуть проведені у всіх регіонах країни.

Під час наради В’ячеслав Аброськін також наголосив на необхідності посилення роботи у викритті саме організованих злочинних груп, які займаються угонами,  та поверненні викраденого транспорту потерпілим.

«Протидія та розкриття угонів є питанням кожного підрозділу Національної поліції та кожного регіону. І робота за цим напрямком має бути 100-відсотково  злагодженою та миттєвою – від прийому дзвінка про викрадення, орієнтування, переслідування та затримання правопорушників», – підкреслив перший заступник голови Нацполіції.

Департамент комунікації

Національної поліції України

 

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ