Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

В НАВС обговорили питання ефективної протидії шахрайству та зловживанням з коштами ЄС (ФОТО)

25.10.2018 17:09

У Національній академії внутрішніх справ за участі міжнародних партнерів відбувся круглий стіл з питань ефективної протидії шахрайству та зловживанням з коштами ЄС.

«Підписана у березні 2014 року Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом залишається головним нормативно-правовим актом, який визначає організаційні, правові та інституційні засади економічної співпраці України та ЄС, ставши, по суті, стимулом та стрижнем комплексної програми масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя нашої держави» - підкреслила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, відкриваючи в НАВСУ роботу вітчизняних та іноземних фахівців у форматі круглого столу в рамках ініціативи «Cooperation project-2».

Основною метою проекту, що був ініціативою італійського комітету по боротьбі з шахрайством та Головного командування фінансової гвардії Італії, та реалізується за підтримки OLAF (Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству), є аналіз проблематики, пов’язаної з шахрайством з коштами ЄС, національної та транснаціональної злочинної діяльності на шкоду європейському бюджету, зміцнення співробітництва між органами ЄС і третіми країнами, вдосконалення правових аспектів, а також координації, методів проведення розслідувань, обмін передовим досвідом тощо.

Як відомо, відповідно до постанови КМУ від 25 жовтня 2017 №1110 «Про запровадження національного механізму координації взаємодії органів державної влади з метою захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу саме на МВС України покладене завдання забезпечити виконання функцій Національного контактного пункту з організації взаємодії з OLAF та Європейським судом аудиторів.

У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади України, що увійшли до Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС, а також нещодавно призначений офіцер зв’язку OLAF у Представництві ЄС в Україні Аудрюс Повілюнас, та представники фінансової гвардії Італії, італійського Комітету по боротьбі з шахрайством при Раді Міністрів Італії на чолі з керівником італійської делегації генерал-майором фінансової гвардії Італії Франческо Аттарді.

Останній, зокрема, висловив готовність італійської сторони розвивати активну співпрацю між Україною у питаннях, що стосуються протидії шахрайству з європейськими кошами через налагодження механізму обміну інформацією, проведення необхідних тренінгів і навчань персоналу, ознайомчих візитів тощо.

Було обговорено також можливість укладення відповідних договірних документів, що регламентували б двостороннє співробітництво у вищевказаних сферах.

Проведений в НАВС круглий стіл став одним із низки заходів, що відбулися у рамках Cooperation Project 2 у п’яти країнах Європи (окрім України - Естонія, Фінляндія, Кіпр та Бельгія). Важливо звернути увагу, що Україна – єдина з європейських держав – не членів ЄС, охоплена проектом.

ДМСЄІ МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ