Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

У столичних аеропортах українські прикордонники разом з експертами Європейської агенції FRONTEX проводять спільну операцію

24.10.2018 17:27

В рамках посилення прикордонної безпеки Держприкордонслужба активно впроваджує європейські підходи інтегрованого управління кордонами.

У цьому напрямку налагоджено ефективну співпрацю з прикордонними і правоохоронними відомствами суміжних держав, а також міжнародними безпековими інституціями, зокрема Європейською Агенцією з прикордонної та берегової охорони (FRONTEX) та місіями ЄС. Це дає можливість проводити спільні спеціальні прикордонні операції, брати участь у спільних заходах під координацією Агенції FRONTEX, спільно патрулювати кордон з ЄС та Молдовою і поширювати спільний контроль.

Варто зауважити, що тільки у минулому році прикордонне відомство України взяло участь у 10 спільних операціях Європейської агенції FRONTEX як на території України, так і на сухопутних, морських та повітряних кордонах держав – членів ЄС та на спільному кордоні України і ЄС.

Співпраця в цьому напрямку триває. Однією з операцій, які проводяться в цьому році, є «Ключові точки» на повітряних ділянках. В Україні вона охоплює столичні аеропорти та аеропорти Одеси і Львова.

В рамках операції нині в аеропортах «Бориспіль» та «Київ» як спостерігачі перебувають експерти прикордонних відомств Польщі, Литовської Республіки та Італії. Активна фаза триватиме до грудня цього року. До цього в різних аеропортах вже побували представники Болгарії, Словаччини, Чехії та ін.

Разом з європейськими представниками відбувається підтримка та вдосконалення існуючої системи обміну інформацією щодо завчасного виявлення нових форм і методів нелегальної міграції до країн ЄС. При цьому важливими фактором, який зменшує кількість спроб порушень, є скоординовані спільні локальні дії.

Відмітимо, що FRONTEX сприяє, координує та розвиває управління європейськими кордонами застосовуючи концепцію Інтегрованого прикордонного менеджменту. І Державна прикордонна служба щорічно бере активну участь у спільних операціях, проектах з підготовки персоналу та забезпечує обмін інформацією, впроваджує спільний аналіз ризиків.

Як відмічають фахівці Держприкордонслужби, Агенція FRONTEX є платформою для обміну досвідом, отримання нових знань та професійних навичок, і головне – для посилення прикордонної безпеки на спільних кордонах.

Прес-служба ДПСУ

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ