Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Україна вивчатиме досвід Австралії з організації публічного порядку під час масових заходів (ФОТО)

24.10.2018 15:08

Про це сьогодні, 24 жовтня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Національної поліції Сергій Князєв домовилися під час зустрічі з заступником комісара поліції м. Канберра  Міком Чу, яка відбулася в рамках робочої поїдки української сторони до Австралії.

«У нас на сьогоднішній день  головні напрямки роботи правоохоронців – боротьба з організованою злочинністю, боротьба з тероризмом та організація публічного порядку під час масових акцій. Такі пріоритети в роботі поліції були визначені через гібридну війну з РФ та непросту політичну ситуацію в середині країни», - сказав Арсен Аваков.

В свою чергу голова Нацполції Сергій Князєв зазначив, що попри війну на Донбасі, яка продовжується вже протягом чотирьох років, поліція забезпечує порядок під час великих масових заходів по всій Україні: «Для нас важливий досвід іноземних партнерів в організації роботи поліцейських під час масових заходів. За останні чотири роки в Україні пройшли УЄФА 2018, Євробачення, численні міжнародні змагання та форуми. Попри військові дії на сході країни та постійні гібридні атаки з боку РФ, ми продемонстрували, що маємо достатньо сил та засобів, аби гарантувати безпеку не лише наших громадян, а і іноземних гостей. Тут ми використовуємо скандинавський метод організації роботи правоохоронців, в основі якого діалог та потужна превентивна робота. Однак, ми готові залучати і кращі практики інших країни», - повідомив Сергій Князєв.

Заступник комісара поліції м. Канберра  Мік Чу зазначив, що попри різну ситуацію у наших країнах, поліція Австралії має стандарти дій під час забезпечення публічного порядку та готова передати досвід українським колегам: «У нас є великий ресурс тактичних команд, які за необхідністю будуть займатися охороною громадського порядку під час масових заходів та заворушень. У Канберрі планувальники працюють разом з представниками Федеральної поліції, сили і засоби виділяються відповідно до прогнозованих ризиків та загроз, які можуть виникнути під час заходу.  Будь-яке застосування спецзасобів, сили або зброї, має бути зафіксовано. І в разі застосування, ці відео передаються в спеціальний орган професійних стандартів, які розслідує цю справу, а після цього - в юридичний орган для розгляду третьою стороною. Коли поліцейський дістає з кобури тайзер (пістолет-електрошокер) або пістолет, активується його камера. Для нас це нова практика, використання поліцейськими нагрудних камер, тому ми почали з активації камер під час застосування зброї»,- розповів Мік Чу.

В поліції Австралії зараз удосконалюють систему роботи.  Впроваджується  єдина мобільна платформа для всіх поліцейських, камери на формі і вдосконалюється сфера обміну інформацією між представниками нацбезпеки та іншими відомствами.

Департамент комунікації МВС України

фото Юліїї Бабич

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ