A
A
A

Україна та Австралія посилять співпрацю у протидії кіберзагрозам і тероризму (ФОТО)

Про це йшлося під час зустрічі голови Національної поліції України Сергія Князєва із заступницею комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе, яка відбулася сьогодні, 23 жовтня, у Канберрі.

За словами Сергія Князєва, українська сторона має наміри провести дієві перемовини із австралійськими колегами, зокрема у питаннях протидії кіберзлочинності та тероризму, враховуючи участь поліції Австралії у розслідування катастрофи МН-17, у якій загинуло 30 громадян Австралії. 

«Група австралійських правоохоронців одна з перших прибула в Україну і ввійшла в штаб по розслідуванню катастрофи  Boeing МН-17, який 17 липня 2014 року збили російські бойовики над містом Торез, Донецької області. Ми разом доводимо всьому світу, що тероризм не має кордонів. Ми постійно протидіємо, як тероризму з боку РФ, так і кіберзагрозам. Тому маємо намір взяти на озброєння найкращих світовий досвід у боротьбі із цими викликами», - зазначив Сергій Князєв.

Він додав, що лише протягом 2017 – 2018 років наші підрозділи відбили ряд світових кібератак, зокрема зреагували на вірус Petya.

«Завдяки плідній співпраці наших кіберпідрозділів лише у цьому році ми знешкодили за інформацією австралійських правоохоронців кілька злочинних груп, які через Інтернет примушували малолітніх дітей до створення порнографічних матеріалів. Зараз ці матеріали направлені до суду. Цей контент створювався в Україні, а продавався тут в Австралії», - зазначив Сергій Князєв.

За його словами, у цьому році за інформацією австралійських правоохоронців, кіберполіція затримала подружжя з Кривого Рогу, яке примушували свою 4-ри річну доньку бути об’єктом сексуального насильства. Батькам дитини оголошено про підозру за ч.4 ст.301 КК України, на даний час їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

«Також у співпраці із австралійськими колегами затримано мешканця м. Бердичів, який систематично ґвалтував свою трьохмісячну доньку та розміщував фото/відео матеріали на російському файлообміннику. На даний час злочинець знаходиться в місяцях позбавлення волі, йому оголошено про підозру за ч.4 ст.301 (розповсюдження дитячої порнографії) та ч.3 ст.153 (зґвалтування малолітньої дитини), останньому загрожує позбавлення волі до 15 років», - повідомив Сергій Князєв, до давши, що майже вся оперативна інформація по Азіатсько-Тихоокеанському регіону отримується від правоохоронців Австралії.

Окрім цього, українська сторона має намір ознайомитись із досвідом співпраці із кіберцентром Інтерполу у Сінгапурі, протидії організованій злочинності та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом ОЗУ, а також боротьби із незаконним обігом наркотиків.

«Представники нашої діаспори переважно працюють тут в IT-сфері, тому ми зможемо використовувати цей ресурс для боротьби із кібератаками, які, як правило, організовують російські або китайські хакери. Ми готові тут співпрацювати», - додав глава Нацполіції.

В свою чергу, заступниця комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе зазначила, що Австралія постійно співпрацює із міжнародними партнерами у протидії тероризму.

«У нас досить широка мережа міжнародних партнерів, ми, в тому числі працюємо з Україною. Серед наших партнерів - 33 країни, з якими співпрацюємо у правоохоронній діяльності, а також все що стосується оперативної діяльності в плані розслідувань. Є офіцери зв'язку, Австралія співпрацює і з Інтерполом та  Європолом. Також Федеральна поліція Австралії була серед перших, хто відправився на розслідування збитого літака МН-17 і представники Федеральної поліції досі входять в об'єднаний штаб з розслідування даного злочину», - зазначила Ліан Клозе.

Вона зазначила, що особовий склад Федеральної поліції - близько 6,5 тис. осіб в Австралії, а також за її межами, і є федеральною силою в Співдружності держав при Великобританії: "Тому ми відповідаємо за виконання федеральної законів. Австралійські правоохоронці займаються  миротворчими функціями, зокрема несуть службу на Соломонових островах, в Східному морі і в Папуа-Новій Гвінеї.

Наприкінці зустрічі українська сторона подякувала Уряду Австралії за надане медичне обладнання, яке допомагає лікувати українських правоохоронців, які отримали поранення у війні із РФ.

 

Департамент комунікації МВС України