A
A
A

Працівники управління захисту економіки затримали на хабарі депутатів двох рад (ФОТО)

У Кіровоградській області депутат міської ради одержав 5,5 тисяч доларів США, а у Дніпропетровській області ‑ 12 тисяч доларів США. Обидва фігуранти вимагали та одержали кошти за вирішення земельних питань.

Працівники територіальних управлінь захисту економіки в Дніпропетровській та Кіровоградській областях викрили осіб органів місцевого самоврядування у корупційній діяльності. Депутати місцевої та обласної ради вимагали неправомірну вигоду за вирішення земельних питань.

Так, на Дніпропетровщині працівники обласного управління захисту економіки Нацполіції спільно з працівниками управління СБУ в області під процесуальним керівництвом Військової прокуратури Дніпровського гарнізону Південного регіону України задокументували злочинну діяльність депутата обласної ради. Правопорушниця «заробляла» на вирішенні земельних питань.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) КК України, правоохоронці задокументували факт вимагання та одержання від суб’єкта господарювання 12 тисяч доларів США неправомірної вигоди. Вказану суму депутат облради вимагала за вплив на посадових осіб Держгеокадастру при вирішенні земельних питань. У даному випадку за отримання дозволів на розробку проектів землеустрою, проходження процедури екстериторіальності та затвердження проекту землеустрою.

10 вересня депутата Дніпропетровської обласної ради було затримано під час одержання нею останньої частини неправомірної вигоди у сумі 6 тисяч доларів США.  Правопорушниці повідомлено про підозру та затримано у порядку статті 208 КПК України.

У Кіровоградській області оперативники управління захисту економіки, слідчі  Кропивницького відділу поліції за процесуального керівництва Кіровоградської місцевої прокуратури також викрили депутата у хабарництві.

Депутат Кропивницької місцевої ради теж заробляв на вирішенні земельних питань. За надання в оренду земельної ділянки фігурант вимагав та одержав 5,5 тисяч доларів США неправомірної вигоди.

Наданий час депутату повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Загальна сума одержаної неправомірної вигоди ‑ 17,5 тисяч доларів США.

Департамент захисту економіки

Національної поліції України