A
A
A

Арсен Аваков: МВС та берегова охорона Туреччини будуть спільно патрулювати Чорне море (ФОТО, ВІДЕО)

Про це сьогодні, 6 вересня, домовились міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та командувач берегової охорони Турецької Республіки Ахмет Кендір.

«З командувачем Берегової охорони Туреччини Ахметом Кендіром проводимо серйозні консультації та роботу щодо спільних дій з нашими прикордонниками-механізми моніторингу та оперативного реагування,спільні групи,обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі», ‑ наголосив Арсен Аваков.

Він підкреслив, що наразі ведуться напрацювання щодо формату спільних дій Берегової охорони Туреччини і українських прикордонників.

«Ми обговорюємо механізми моніторингу простору і спільне прийняття рішень з тих чи інших ситуацій», ‑ наголосив міністр.

Міністр оглянув пункт берегової охорони Туреччини і зазначив, що Україна також має працювати над створенням подібної моделі.

«Вимушений визнати, що ми мусимо рівнятися на турецьку модель берегової охорони. Ми маємо прагнути до такого матеріального оснащення», ‑ сказав він.

Міністр також проанонсував заплановані у вересні зустрічі українських і турецьких колег, які пройдуть у Києві та Одесі. За словами Арсена Авакова, у кожної служби ‑ прикордонників і міграційної – буде свій формат взаємодії.

Очільник Державної прикордонної служби Петро Цигикал відмітив, що прикордонні відомства двох країн оновили двосторонні домовленості. Тепер прикордонники Києва та Анкари будуть спільно працювати над сучасними безпековими викликами.

«Берегова охорона Туреччини - давній та надійний партнер Державної прикордонної служби України в рамках Форуму Чорноморської прикордонної співпраці. Окрім постійного обміну інформацією ми проводимо спільні навчання підрозділів Морської охорони, навчання офіцерів та протидіємо незаконній діяльності браконьєрів у акваторії Чорного моря», ‑ сказав Петро Цигикал.

Довідка

Берегова охорона Туреччини (Sahil Güvenlik) є правоохоронним відомством, створеним у сучасному вигляді 9 липня 1982 року та входить до складу Міністерства внутрішніх справ Туреччини. При виникненні надзвичайних ситуацій та під час воєнних дій діє під командуванням Військово – морських сил. Берегова охорона забезпечує

безпеку узбережжя, територіальних та внутрішніх вод, вод Мармурового моря, проток Босфор і Дарданелли, охорони портів та гаваней; попереджає та запобігає всім видам контрабандної діяльності на морі;проводить пошукові і рятувальні операції.

Берегова охорона охоплює 4 регіональних командування. Підрозділи

розміщені у 66 морських портах Туреччини. Штатна чисельність Берегової охорони – 5000 осіб.

Корабельний склад:

• Корвети – 4 одиниці

• Кораблі загального призначення – 97 одиниць

• Малі катера – 73 одиниці

Авіаційний склад:

• Гелікоптер – 14 одиниць

• Літак – 4 одиниці

Департамент комунікації МВС України