A
A
A

МВС України: Відновлення Сергія Бочковського на посаді глави ДСНС буде оскаржене у касаційному порядку

Міністерство внутрішніх справ України, а також, відповідно до отриманої інформації, Міністерство юстиції України, яке представляє інтереси Кабінету Міністрів України, та Державна служба України із надзвичайних ситуацій готують касаційні скарги на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який залишив чинним рішення суду першої інстанції щодо поновлення Сергія Бочковського на посаді голови ДСНС України.

Як відомо, обвинувачений Сергій Бочковський підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень, зокрема, замаху на отримання неправомірної вигоди службовою особою, зловживанні владою або службовим становищем та службовому підробленні. У цьому провадженні шість епізодів, по кожному із них зібрані докази, обвинувальний акт підтримує державний обвинувач – представник Генеральної прокуратура України у суді. Наступне засідання призначено на 3 жовтня 2018 року.

Окрім цього, Сергій Бочковський був звільнений з посади голови ДСНС України, але продовжував проходити службу цивільного захисту і залишався діючим полковником служби цивільного захисту.

Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» він зобов’язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Не зважаючи на цю вимогу Закону, Сергієм Бочковським не було подано декларацій за 2016 та 2017 роки, про що, відповідно до вимог Закону, було поінформовано НАЗК.

Згідно з наявною інформацією, НАЗК звернулося до Сергія Бочковського з вимогою подати відповідні декларації.

17 травня 2018 року Сергієм Бочковським подано декларації за 2016 та 2017 роки, після чого НАЗК кваліфіковано його порушення як адміністративні, про що, відповідно до КУпАП, складені два протоколи, які направлені для розгляду до Броварського міськрайонного суду Київської області.

Нагадаємо, Сергій Бочковський підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 368 «Отримання неправомірної вигоди службовою особою»; ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем»; ч. 1 ст. 366 «Службове підроблення» КК України. Судовий розгляд вказаного кримінального провадження наразі триває.

Відповідно до обвинувального акту Сергію Бочковському інкримінується вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, за які передбачають покарання до 12 років позбавлення, зокрема встановлені досудовим слідством: чотири факти закінчених замахів на отримання неправомірної вигоди за попередньою змовою, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, що призвело до завдання збитків державі на суму понад 5,8 млн. грн., а також факти службового підроблення документів.

На період досудового розслідування Сергій Бочковський був зобов’язаний не відвідувати службові приміщення як ДСНС, так і територіальних підрозділів, утримуватися від спілкування з будь-якими особами, які працюють у ДСНС.

На цей час вказане кримінальне провадження перебуває на розгляді у Шевченківському районному суді м. Києва.

Департамент комунікації МВС України