A
A
A

Вадим Троян: Ключовим завданням прикордонників є повна готовність до відновлення контролю над державним кордоном (ФОТО, ВІДЕО)

Усі підрозділи МВС готуються до відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Коли розпочнеться процес ‑ значну кількість роботи повинна взяти на себе Державна прикордонна служба, а саме забезпечити відновлення контролю над державним кордоном. Про це сьогодні, 19 липня, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян під час засідання колегії Адміністрації Державної прикордонної служби.

«Нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував Стратегію відновлення цілісності України та деокупації Донбасу «Механізм малих кроків». Ми пропонуємо повну реінтеграцію Донбасу в економічний, правовий і гуманітарний простір України. На Держприкордонслужбу покладається значна кількість роботи і відповідальність за відновлення держкордону», ‑ зазначив Вадим Троян.

Окрему увагу заступник міністра звернув на створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС.

«Як ви знаєте, до кінця цього року ми вже отримаємо перші чотири вертольоти. Держприкордонслужба повинна активно готуватися до отримання машин. Основними завданнями авіаційного прикордонного підрозділу стануть: цілодобовий повітряний моніторинг держкордону та оперативне реагування на його порушення; дистанційний контроль за локальними ділянками кордону в режимі реального часу; ведення десантно-штурмових дій для боротьби з протиправною діяльністю на кордоні», ‑ сказав він.

Вадим Троян також додав, що ДПСУ отримає вертольоти типу Н125 та Н225 компанії Airbus.

Своєю чергою, голова Держприкордонслужби Петро Цигикал зазначив, що завдання, які ставилися прикордонникам в першому півріччі ‑ виконані.

«Наші міжнародні партнери позитивно оцінюють впроваджені нами практики управління кордонами. Спільний контроль та патрулювання кордону вже відбувається з Польщею і Молдовою, наразі готуємося до запровадження такого механізму зі Словаччиною», ‑ сказав Петро Цигикал.

Він також повідомив, що ДПСУ у повному обсязі виконала завдання із запровадження безвізу з ЄС та вже понад рік у межах компетенції забезпечує його функціонування.

Петро Цигикал нагадав, що з 1 січня 2018 року запроваджено біометричний контроль іноземних громадян 70-ти країн ризику, які слідують в Україну.

«За шість місяців біометричний контроль пройшли 350 тисяч іноземців, з них 240 тисяч ‑ громадяни РФ», ‑ повідомив голова Держприкордонслужби.

Під час засідання також відзначили кращих працівників Державної прикордонної служби. Їм вручили грамоти Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, відзнаки МВС та відомчі нагороди ДПСУ.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького