A
A
A

Арсен Аваков обговорив Стратегію деокупації Донбасу з першим Президентом України Леонідом Кравчуком (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 10 липня, міністр внутрішніх справ провів зустріч з першим Президентом Леонідом Кравчуком. Вони обговорили Стратегію відновлення цілісності України «Механізм малих кроків».

«Деокупація та реінтеграція Донбасу має відбуватися за принципом «малих кроків». Кожен крок має доводити нашим громадянам України, які живуть на Донбасі, що з Україною їм краще, ніж з окупаційним режимом: якість життя, доступ до комунальних освітніх, пенсійних послуг, соціальних гарантій, доступ до українських біометричних паспортів, які дозволяють вільно пересуватися країнами Європи, доступ до громадянських прав, реконструкція доріг, мостів, систем комунікації, освіта і тощо», ‑ сказав Арсен Аваков.

Своєю чергою, перший Президент України Леонід Кравчук зазначив, що до обговорення і вирішення проблеми треба залучати активну громадськість.

«Проблематика настільки глибока та всеохоплююча, що до неї слід залучити моральних авторитетів, відомих людей, аби разом випрацювати схему. І під цю схему підкласти плече всім», ‑ зауважив Леонід Кравчук.

Він також додав, що без участі Росії, яка може вплинути на бойовиків і вивести звідти свої реальні війська буде важко зробити щось в широкому сенсі.

«Нам треба знайти щілинку, або посадити когось з Кремля за стіл переговорів.  Беремо десять авторитетів з України, і десять з Росії. Вони опрацьовують якусь концептуальну схему. І виділивши вісім ‑ десять питань йдуть до народу і влади. Ще не вичерпаний весь арсенал наших можливостей», ‑ сказав перший Президент України.

Нагадаємо, нещодавно Арсен Аваков презентував Стратегію відновлення цілісності України.

Також нагадаємо, що минулого тижня радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко презентував Стретегію деокупації Донбасу в Одесі, Дніпрі та Києві.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького