A
A
A

Іван Варченко: План МВС з деокупації Донбасу дозволяє залучити будь-яку кількість миротворців (ФОТО)

Радник міністра внутрішніх справ заявив, що Стратегія МВС по відновленню цілісності України та деокупації Донбасу розроблена таким чином, що дозволяє залучати ту кількість миротворчих військ, яку погодиться надати міжнародна спільнота.

Про це Іван Варченко заявив під час презентації Стратегії деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» сьогодні, 5 липня, у Дніпрі.

«Для українців існує лише два ідеальних сценарії розвитку подій на Донбасі. Перший ‑ Росія добровільно віддає Крим, Донбас, компенсує всі матеріальні збитки. Другий ‑ потужний український солдат заходить в Москву. Зрозуміло, що подібні сценарії бажані, але ми чітко розуміємо, що на речі треба дивитися реально і такі блискучі сценарії відірвані від життя. Всі інші стратегії ‑ це стратегії компромісів. Коли Путіна підловили на згоді залучити миротворців, почалися торги, яку кількість військ нам готові надати. Ми пропонуємо свій план і наголошуємо міжнародним партнерам, що готові рухатися в межах вашої готовності. Ми готові і на три, і на 20 тисяч миротворців, і на 40 тисяч миротворців. Якщо це буде обмежений контингент миротворчих військ ‑ добре. В рамках запропонованої стратегії по деокупації, ми пропонуємо почати зі звільнення певних районів міста Горлівки і Новоазовського району. Після приходу миротворців заходить частина українських інституцій, щоб провести вибори за законом України. Миротворці зможуть спостерігати за цим», ‑ сказав Іван Варченко.

Радник міністра наголосив, що Стратегія відновлення територіальної цілісності та деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» дозволить вийти гідно із конфлікту кожній стороні.

«Україна поверне свої землі і припинить подальше кровопролиття. Реінтегрує окуповані території та не допустить техногенні, екологічні катастрофи. Росія, хоч і країна-агресор, але зможе вийти з патової ситуації і зберегти статус, а також позбудеться необхідності підтримувати ще один анклав сепаратизму. А наші європейські партнери убезпечать себе від потоку біженців та стануть реальними миротворцями» ‑ наголосив Іван Варченко.

Ректор Дніпропетровського університету внутрішніх справ Андрій Фоменко зазначив, що кожен громадянин України повинен перейматися питаннями деокупації наших територій.

«Питання відновлення цілісності України та деокупації Донбасу є одним із найболючіших для нашого народу. Ми бачимо як багато зусиль докладається з боку держави, аби вирішити ці питання. Наш навчальний заклад не залишився осторонь. Кожен з нас робить свій внесок у цю справу» ‑ сказав Андрій Фоменко.

Нагадаємо, вчора Стратегія відновлення територіальної цілісності України та деокупації Донбасу була презентована в Одесі.

Департамент комунікації МВС України