A
A
A

Арсен Аваков провів зустріч з представниками бізнесу (ФОТО, ВІДЕО)

Міністр внутрішніх справ роз’яснив представникам бізнесу, які зміни варто очікувати після розширення Урядом повноважень поліції під час митного контролю.

«Ми проводимо цю робочу зустріч, щоб всі представники бізнесу розуміли, які зміни відбуваються в системі митного контролю. Вчора Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 479 і надав більше повноважень правоохоронцям під час митного контролю. Уряд вже надіслав цілий ряд доручень і по кожному з них ДФС та правоохоронці приймуть цілий комплекс рішень - спільні групи контролю, особливий порядок аналітики, спеціальні процедури по контролю в нейтральних водах та у водах України»,  - сказав Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що втрати від контрабанди сягають $4 млрд на рік.

«Витрати бюджету на цей рік у нас становлять 991 млрд грн. Надходження від митниці, за планом на 18 рік, - 343 млрд грн, за п'ять місяців поточного року є виконання в розмірі 155 млрд грн. Втрати бюджету, які ми оцінюємо внаслідок контрабанди, спеціальних схем, - це 70 млрд грн. А саме: до 65 млрд грн - із застосуванням спеціальних схем і до 15 млрд - інші варіанти», - сказав він.

Арсен Аваков підкреслив, що на сьогодні спостерігається опір деяких структур і окремих посадових осіб боротьбі з контрабандою.

«Які звикли до іншого порядку. Є спеціальні структури, які обслуговують близькі до законності, але незаконні схеми, що дозволяють уникнути нормального оподаткування. У той час як у коридорах влади розгортається тиха війна, я звертаюся до представників бізнесу для чіткого позиціювання. Тому що, крім грошей, які ми отримаємо в бюджет, у нас буде кумулятивний ефект розвитку економіки», - зазначив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков зазначив, що втрати від контрабанди перевищують бюджети МВС та Міноборони.

Представники українського бізнесу, Асоціації українських підприємців, Асоціації бізнесменів та Союзу підприємців обговорили з міністром проблемні питання у митній службі. Підприємці переконані, що така системна робота дасть можливість побороти контрабанду та дозволить прозоро вести бізнес.

Мирослав Продан, в. о  Голови ДФС зазначив, що завдяки виведенню тіньових схем, минулого року вдалося повернути до державного бюджету 20 млрд.

«Протягом останніх місяців нам вдалося поповнити держбюджет на достатню суму  та припинити тіньові схеми, які використовувалися контрабандистами. І працювати будемо не лише на прикордонних митницях, але й внутрішніх», - наголосив Мирослав Продан.

Нагадаємо, вчора, 21 червня, Кабінет міністрів України затвердив постанову № 479 від 20 червня «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для запобігання ухиленням від сплати митних платежів».

Згідно з документом, поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю з метою виявлення фактів порушення митних правил.

Крім того, співробітники поліції та службові особи Міністерства внутрішніх справ отримали доступ до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор-2006».

МВС і ДФС повинні щомісячно звітувати стосовно перебігу експерименту починаючи з 1 вересня цього року, а також подати пропозиції щодо законодавчих змін за результатами експерименту.

Постанова набирала чинності з 21 червня 2018 року.

Департамент комунікації МВС України