A
A
A

Уряд розширив повноваження поліції під час митного контролю

Кабінет міністрів України затвердив постанову № 479 від 20 червня «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для запобігання ухиленням від сплати митних платежів».

Згідно з документом, поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю з метою виявлення фактів порушення митних правил.

Крім того, співробітники поліції та службові особи Міністерства внутрішніх справ отримали доступ до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор-2006».

МВС і ДФС повинні щомісячно звітувати стосовно перебігу експерименту починаючи з 1 вересня цього року, а також подати пропозиції щодо законодавчих змін за результатами експерименту.

Постанова набирає чинності з 21 червня 2018 року.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що боротьба з контрабандою дозволить принести в бюджет України 100 мільярдів гривень.

«Документи, які прийняті – це більше, ніж сигнал трохи по-іншому подивитися на цю ситуацію і покласти на стіл українській державі 100 млрд грн. Прошу розраховувати на те, що зворотного шляху не буде. Ми будемо тісно співпрацювати з усіма службами. Але, разом з тим, кожен відповідає за свої дії», - сказав Арсен Аваков.

 

Департамент комунікації МВС України