A
A
A

Арсен Аваков: Україна та Велика Британія відпрацьовуватимуть спільний механізм боротьби з кіберзлочинністю та організованою злочинністю (ФОТО, ВІДЕО)

Про це йшлося 5 березня під час зустрічі у Лондоні міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та міністра внутрішніх справ Великої Британії з питань безпеки та боротьби з економічною злочинністю Бена Уоллеса.

«Уряд Великої Британії занепокоєний, що Україну використовують як тестовий майданчик для кібератак, для розвитку організованої злочинної діяльності та корупції з боку Російської Федерації», – зазначив Бен Уоллес.

Він також додав, що МВС Великої Британії зацікавлене в поглиблені співпраці з Міністерством внутрішніх справ України.

«Ми зацікавлені поглибити з вами співпрацю як в правоохоронній сфері, так і в координації дій щодо нелегальної міграції та оперативного обміну даними. Розуміємо, який тиск на вас чинить ваш сусід, і наскільки вам не просто працювати в цих умовах», – зазначив міністр внутрішніх справ Великої Британії Бен Уоллес.

Своєю чергою, Арсен Аваков наголосив, що за останні три роки Україна має успішний досвід реалізації міжнародних операцій.

«За останні три роки ми вивели на високий рівень роботу наших кіберпідрозділів. Ми маємо успішні реалізації міжнародних операцій. Зокрема, нещодавно у Києві поліцейські затримали організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як «Avalanche», яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп'ютерів», – сказав Арсен Аваков.

Він також додав, що МВС України і Національна поліція готові посилити співпрацю з поліцією Великої Британії за всіма напрямами кримінального блоку.

«Ми готові співпрацювати у сфері боротьби з організованою злочинністю та надавати оперативну інформацію у двосторонньому порядку, аби цей механізм працював, як годинник», – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Наприкінці зустрічі сторони домовились поглиблювати співпрацю між правоохоронними відомствами двох держав та підписати Меморандум про співпрацю.

Нагадаємо, 25 лютого цього року українські кіберполіцейські затримали хакера, якого розшукували правоохоронці 30 країн світу.

Департамент комунікації МВС України