Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Слідчими розслідувано 471 епізод злочинної діяльності групи, яка ошукала вкладників банків на 6,5 млн. грн. (ФОТО)

05.03.2018 13:06

До складу злочинної групи входило п’ятеро організаторів, які залучили до своєї діяльності 80 осіб, у тому числі - і працівників одного з банків. Потягом двох років зловмисники за підробленими документами привласнювали кошти, що підлягали виплаті вкладникам збанкрутілих банків. Наразі матеріали кримінальних проваджень скеровані до суду.

Співробітники Головного слідчого управління спільно з працівниками Генеральної прокуратури України завершили досудове розслідування у низці кримінальних проваджень щодо організаторів та учасників злочинної організації. Зловмисники більше двох років систематично здійснювали заволодіння коштами громадян. Гроші підлягали виплаті вкладникам банків, визнаних неплатоспроможними, за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Поліцейські встановили, що до злочинної групи входило п’ятеро організаторів. Вони залучили до своєї діяльності 80 осіб. Зокрема,до складу учасників злочинної групи входило п’ятеро працівників одного з банків, у  тому числі - завідувач відділень установи.

В ході слідства  встановлено, що з лютого 2014 року по серпень 2016 року учасниками злочинної організації вчинено 101 факт заволодіння коштами, що підлягали виплаті вкладникам банків, визнаних неплатоспроможними. Крім того, зловмисники причетні до понад 600 злочинів, пов’язаних з підробленням та використанням завідомо підроблених офіційних документів реальних вкладників цих банків. Зокрема, йшлося про використання паспортів громадян України, довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів, нотаріально посвідчених довіреностей.

Також членам ОЗГ слідчі інкримінують несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, а також несанкціоновані дії з інформацією, що в них обробляється.

Всього співробітниками ГСУ Нацполіції розслідувано 471 епізод злочинної діяльності. Відтак 25 особам повідомлено про підозру, п’ятьом з них ­ з кваліфікуючою ознакою «вчинення злочинів у складі злочинної організації”.

Крім того, у березні цього року до суду передано обвинувальний акт стосовно п’яти  організаторів та учасників злочинної організації, а також семи осіб, схилених ними до вчинення злочинів. Їм інкримінують 44 факти заволодіння коштами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, виділених для повернення вкладів вкладникам двох банків. З цією метою було виділено 6,5 мільйонів гривень.

Згідно із санкцією ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України, за вчинення даного злочину підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Досудове розслідування за іншими аналогічними фактами триває.

Департамент комунікації

Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ