A
A
A

Під час сутичок під Верховною Радою постраждали семеро поліцейських (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

Сьогодні, 3 березня, під час сутичок під Верховною Радою України сім працівників поліції отримали травми.

Під час проведення слідчих дій та заходів зі звільнення проїзду на вулиці Грушевського у центрі столиці між представниками правоохоронних органів та мешканцями наметового містечка виникли сутички.

Результатом перешкоджанню законним діям поліцейських стала госпіталізація семи працівників Нацполіції з ушкодженнями різного ступеню тяжкості: двоє правоохоронці ‑ легкого та п’ятеро – середнього. За попередніми висновками медиків, у потерпілих закриті черепно-мозкові травми, хімічні опіки, переломи та забої кінцівок.

Усі відомості внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Оновлено станом на 17:20.

Травмовані сьогодні під стінами Верховної ради правоохоронці наразі перебувають у Центральному госпіталі МВС. За їхніми словами, мітингарі були налаштовані дуже агресивно: заважали проводити слідчі дії й кидалися на правоохоронців.

«Мітингарі не пускали слідчих на територію наметового містечка для проведення слідчих дій. Вони поводилися агресивно, розмахували палицями» – говорить один із травмованих правоохоронців старший сержант поліції Іван Товстика.

Крім того, територія наметового містечка була задимлена, адже його «мешканці» ще до підходу поліцейських запалили намети.

«Коли ми зайшли на територію містечка, палатки вже горіли. Вони були запалені з середини самими мітингарями ще до початку сутичок», – каже старший сержант поліції Сергій Безносюк.

«Мирні» учасники «мирної» акції були, як стверджують травмовані поліцейські, заздалегідь підготовлені до сутичок, про що свідчать і підпали, і вибухові пакети, що летіли у бік правоохоронців, і вилучені вибухонебезпечні предмети.

«Коли ми підходили до наметового містечка, то вже чули по рації, що там пожежа. А щойно підійшли, у нас полетіли цегла, коктейлі, піротехніка. Потім – почали газ розпиляти. Вони підготувалися заздалегідь до сутичок. І палиці з цвяхами, як у середньовіччі,тому ще одне підтвердження. Добре, що не встигли використати вилучені гранати. Оце такі мирні громадяни і мирний мітинг», – сказав лейтенант поліції Іван Колодницький.

Фахівці шпиталю МВС надають належну медичну допомогу травмованим правоохоронцям.

Департамент комунікації МВС України