Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

За два роки поліція забезпечила відшкодування збитків Держбюджету на суму близько 3,8 мільярдів гривень (ФОТО)

19.02.2018 10:07

Поліцейські направили до суду понад 3 тисячі справ щодо розкрадання бюджетних коштів. Зібрані докази, які доводять причетність до цих злочинів понад 2 тисяч осіб. Їм загрожує позбавлення волі строком до 12 років.

Упродовж 2016-2017 років працівники Департаменту захисту економіки Націполіції задокументували 3 900 кримінальних правопорушень за ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Злочини у бюджетній сфері, як правило, вчиняються наприкінці року. Це пов’язано з тим, що посадовці вдаються до злочинних схем, аби встигнути витратити всі виділені гроші до завершення звітного періоду.

З метою освоєння бюджетних коштів в повному обсязі посадові особи вступають в злочинну змову з комерційними структурами. Так, до актів виконаних робіт вносять заздалегідь неправдиві відомості. Зазвичай, це завищення обсягів виконаних робіт та їх вартості, обсягів використаних матеріалів та їх ціни, невідповідність визначеним характеристикам. Зловмисники також зазначають, що на кінець року роботи завершені. І на підставі наданих документів казначейством перераховуються кошти на рахунки комерційних структур-виконавців. Надлишок розподіляється між усіма учасниками злочинних схем, шляхом конвертації їх у готівку.

У подальшому поліцейські з’ясовують, що роботи виконані частково. А після проведення відповідних експертиз стає зрозуміло, що і матеріали не відповідають визначеним умовами договору вимогам та характеристикам.

Крім того, аби приховати злочин, з початком нового календарного року зловмисники можуть швидко розпочати проведення робіт. Проте такі дії не звільняють учасників злочинної схеми від відповідальності, так само як і звільнення осіб з займаних посад.

За два останні роки за оперативного супроводження працівників Департаменту захисту економіки Нацполіції слідчими підрозділами завершено досудове розслідування по 3 210 кримінальним провадженням, з яких 1 141 – у 2016-му та 2 069 – у 2017 році. Загальна сума встановлених збитків становить понад 4 мільярди гривень.

Поліцейські повідомили про підозру 2 046 особам. За направленими до суду кримінальними провадженнями за два роки забезпечено відшкодування майже 3,8 мільярди гривень.

На порушників чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Департамент захисту економіки Національної поліції України

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ