A
A
A

На Прикарпатті запрацювала нова окрема гірсько-патрульна рота Нацгвардії (ФОТО, ВІДЕО)

На Прикарпатті на службу заступила окрема гірсько-патрульна рота Національної гвардії України.

Організація роботи роти базується на досвіді румунських колег. Обслуговування гірської території складне і специфічне, а потік туристів з кожним роком зростає.

Тож, аби запобігти та допомогти людям у надзвичайних ситуаціях, які можуть трапитись з ними в гірських районах області, незалежно від пори року, несе службу саме цей підрозділ.

Окрема гірсько-патрульна рота Нацгвардії сформована у серпні 2016-го року. За рік свого існування особовий склад уже працював у Києві, Івано-Франківську, Тисмениці та інших містах. Основне місце їх дислокації знаходиться в населеному пункті села Старий Лисець Тисменицького району.

Начальник Долинського відділення поліції, полковник поліції Василь Хомин зазначив, що їхній район має велику протяжність та 92 тисячі населення, а обслуговують його тільки 67 працівників поліції. Тому допомога від Нацгвардії була просто необхідною. До патрулювання щодоби залучаються 22 військовослужбовці, які несуть службу на чотирьох транспортних засобах є мобільними та підготовленими. Лише їх присутність на маршрутах - це вже профілактика правопорушень.
«Відколи Нацгвардія приїхала до нас на допомогу, правопорушень у районі стало значно менше. На службу щодня з 16 до 23 години заступає чотири автопатрулі і три піші патрулі. Це досить відчутна допомога», – вказав Василь Хомин.

За його словами яскравим прикладом результативності їхньої роботи є нещодавне затримання групи браконьєрів у держлісгоспі. Також нацгвардійці допомагали у пошукових заходах безвісти зниклих мешканців та охороні правопорядку під час новорічних свят.

У разі виникнення надзвичайної ситуації у гірських районах для швидкого реагування нацгвардійці використовують снігохід, квадроцикл та гірсько-лижне спорядження, якими забезпечена рота. Щоправда, кажуть у підрозділі, за останній рік не доводилось працювати із спецспорядженням, тож поки його використовують у навчальних цілях. Військовослужбовці окремої роти продовжують нести службу і готові виїхати та надати допомогу тим, хто її потребує.

За матеріалами прес-служби

ГУ НП Івано-Франківської області