A
A
A

Рада Європи передала Нацполіції сучасне обладнання на майже 1,5 млн. гривень для поліцейських-омбудсменів (ФОТО, ВІДЕО)

Європейські партнери передали Управлінню забезпечення прав людини (УЗПЛ) Національної поліції понад 40 персональних комп’ютерів з програмним забезпеченням та необхідним периферійним обладнанням ‑ моніторами, веб-камерами тощо. Передане обладнання допоможе більш ефективно забезпечувати дотримання прав людини в органах і підрозділах поліції.

Передача техніки відбулася вчора, 21 грудня, під час зустрічі голова Національної поліції Сергія Князєва та голова Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга. Українські правоохоронці отримали сучасне обладнання в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні».

Сергій Князєв висловив вдячність міжнародним партнерам за підтримку в розбудові Національної поліції України. Він також зазначив, що функціонування такого підрозділу, як Управління забезпечення прав людини, було успішно впроваджено в усіх європейських державах.

«Процес реформування ‑ незупинний. Ми щодня чомусь навчаємося, зокрема ‑ такій специфічній роботі, яка ведеться сьогодні новоствореним підрозділом», ‑ підкреслив очільник Нацполіції.

Він додав, що діяльність Управління захисту прав людини Нацполіції охоплює дві важливі складові. По-перше, йдеться про забезпечення прав людей, які позбавлені волі, тобто затриманих, слідчо-арештованих. Другим аспектом діяльності УЗПЛ, підрозділу так званих «поліцейських-омбудсменів», є просвітницька функція.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг від імені Генерального секретаря Ради Європи зазначив, що, на думку європейських партнерів, теперішній процес реформування поліції України є одним з яскравих прикладів успіху реформи.

«Ми пишаємося тим, що можемо працювати з вами. Звичайно, хочемо і в подальшому підтримувати ваші реформи, ваші зусилля, і готові це робити. Сьогодні це ‑ лише маленька частина нашої підтримки, але ми сподіваємося, що це дає вам можливість працювати більш ефективно», ‑ зауважив Мортен Енберг.

Заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що частина отриманої сьогодні техніки буде направлена у регіони.

«Ми прагнемо змінити філософію підходів в питаннях забезпечення прав людини в поліцейській діяльності. Власне, такі технічні рішення, які за допомогою вашої організації впроваджуються в життя, дають нам впевненість в тому, що заплановане буде дійсно реалізовано», ‑ підкреслив заступник голови Нацполіції.

Під час зустрічі керівники Національної поліції та міжнародні партнери поспілкувалися з особовим складом Управління, оглянули техніку, якою оснащений цей підрозділ. Зокрема, поліцейські представили іноземним партнерам сучасний спецавтомобіль для конвоювання заарештованих осіб.

Департамент комунікації

Національної поліції України