A
A
A

У Києві відкрилась фотовиставка, присвячена пам’яті Аміни Окуєвої (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 20 грудня, в Українському домі відкрилась фотовиставка, присвячена пам’яті Аміни Окуєвої.

Секретар РНБО Олександр Турчинов сказав, що боротьба Аміни Окуєвої проти російської окупації почалася ще у Чечні.

«Аміна Окуєва спочатку захищала Чечню від російської агресії. Потім з першого дня була на Майдані. А коли розпочалася війна в Україні, не вагаючись, вона взяла в руки зброю і поїхала на передову.

Вона стала справжнім героєм українського та чеченського народів», – додав Олександр Турчинов.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Аміна Окуєва зробила дуже багато для свободи і незалежності України.

«У такий день важливо зібратися і віддати належне чудовій людині – Аміні Окуєвій. Вона була на Майдані, в перших добробатах. Вона робила так багато для української незалежності. Ми бачимо ці фото – і відразу згадуємо, що вона була дуже світлою людиною», – сказав Арсен Аваков.

Міністр наголосив, що такі люди, як Аміна Окуєва, поставили певну планку для всієї України і знижувати її не можна ні в якому разі.

«Такі люди задають певний рівень життя, нижче якого не можна опускатися. Цей рівень оплачений їхніми зусиллями, кров’ю, життями. Ми повинні знати і пам’ятати про вчинки таких людей», – додав очільник МВС.

Фотовиставка складається з 34 фотографій Аміни Окуєвої, пресс-офіцера Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, лейтенанта полку особливого призначення «Київ».

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року на переїзді біля населеного пункту Глеваха Київської області автомобіль, в якому перебувала Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, розстріляли із засідки диверсанти. Аміна Окуєва загинула, Адам Осмаєв зазнав поранень.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького