A
A
A

Юрій Аллеров: Нацгвардія зміцнюється, вдосконалюючи професійну підготовку особового складу (ВІДЕО)

З 2014 року вся система Національної гвардії зазнала значних змін: зараз це нові люди, нова техніка, нові можливості. За три останні роки НГУ значно наблизилася до стандартів розвинутих країн. І, як підкреслює командувач Юрій Аллеров, зараз Національна гвардія – це формування нового зразка, яке не стоїть на місці і продовжує розвиватися.

«Наша свідомість, враховуючи загрози і виклики, які постали перед країною, була переломлена. І нове військове формування вимагало від кожного військовослужбовця змін – особистих, психологічних, професійних», – говорить Юрій Аллеров, наголошуючи, що для Нацгвардії першочергове значення має високоякісна підготовка особового складу, яка вимагає кропіткої роботи.

У останні роки підрозділи Національної гвардії взяли курс на вдосконалення професійної підготовки, принципи якої не переглядалися більше 20 років.

Як наголошує заступник командувача НГУ Микола Балан, зміни відбуваються на всіх рівнях підготовки гвардійців.

«Підготовка особового складу кардинально змінилася, як у теоретичному, так, особливо, і в практичному плані. Ми розділили бойову підготовку на індивідуальну та колективну. Окремим блоком включили командирську підготовку. Якщо є знання підкріплені практикою – тоді буде й успіх», – каже Микола Балан.

Слід зауважити, що зміст бойової підготовки формується з урахуванням накопиченому досвіду, отриманого гвардійцями під час виконання бойових завдань у зоні проведення АТО, під час виконання завдань із забезпечення громадської безпеки, охорони важливих громадських об’єктів, міжнародних тренувань.

Крім того, приділяється значна увага інституту інструкторів, що дає змогу більш якісно працювати із кожним військовослужбовцем.

«Індивідуальна підготовка вимагає добре підготовлених інструкторів. Тому ми створили сучасний навчальний центр, який готує інструкторів для військових формувань», – говорить Юрій Аллеров.

Крім того, підготовка українських нацгвардійці передбачає навчання і підвищення кваліфікації у навчальних центрах та аналогічних формувань за кордоном, участь у миротворчих операціях.

«Ми приділяємо багато уваги розширенню міжнародного співробітництва. Завдяки цьому партнерству працюємо над вдосконаленням навчальної, матеріальної бази», – зазначив командувач Національної гвардії.

Департамент комунікації МВС України

(за матеріалами прес-служби НГУ)