Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС надихає молодші покоління боротися за свою країну, – Вадим Троян (ФОТО, ВІДЕО)

14.12.2017 16:46

Сьогодні, 14 грудня, у Міністерстві внутрішніх справ України вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Цього дня, як і щороку, в МВС відбувся концерт-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, були традиційно покладені квіти до Монументу на честь працівників, ветеранів органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ – учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від колегії МВС та Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС.

У залі Будинку культури та мистецтв МВС зібралися заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, радник міністра Василь Дурдинець, члени колегії МВС, працівники міністерства, Національної поліції, Національної гвардії, ДСНС, слухачі та курсанти НАВС. Вони висловили свою безмірну вдячність героям, які ціною свого життя і здоров’я захистили світ від небувалої біди – найстрашнішої катастрофи ХХ-го століття.

Як підкреслив Вадим Троян, подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС надихає наступні покоління на героїчні вчинки.

«Я був першокласником, коли сталася трагедія. Ми, тодішні діти, чули, що під Києвом герої захищають нас від наслідків трагедії. Ми не розуміли масштабів цієї трагедії. За десять років, під час вступних іспитів до Університету внутрішніх справ я писав твір про цю трагедію, тоді я вже розумів, наскільки це було важке й важливе завдання для людства, ліквідувати наслідки трагедії, яка торкнулася ледь не кожної сім’ї – багато в країні випадків онкології. А зараз, коли триває АТО, я ще глибше розумію подвиг ліквідаторів, які своїм героїзмом, мужністю, стійкістю духу, самовіддачею надихають наступні покоління на свої подвиги. Зараз знову ледь не в кожну оселю постукало нове лихо – війна, наше покоління хоронить своїх друзів, побратимів. І я, від МВС, від мого покоління, що тільки пішло в школу, коли вибухнув реактор на ЧАЕС, дякую вам за те, що зупинили цю трагедію. І обіцяю, що у цей важкий час ми не зупинимося, не кинемо наш народ, і будемо виховувати незламний як у вас дух у майбутніх поколіннях. Наші діти, ваші внуки, будуть пам’ятати подвиг героїв Чорнобиля, бачити подвиг героїв АТО і будуть готові на свої подвиги», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ.

Щиру вдячність ліквідаторам висловив голова Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України генерала внутрішньої служби Василь Дурдинець, який з перших хвилин і впродовж трьох років очолював оперативний штаб МВС України, що забезпечував громадський порядок у зоні аварії.

«З Чорнобилем ми пов’язані навіки. Чорнобиль – наш довічний біль, горе і страждання. Ліквідатори у 1986 році у надзвичайно складній екстремальній обстановці діяли мужньо, професійно, не шкодуючи свого життя і здоров’я виконали свій службовий і громадянський обов’язок. Довічна їм шана і слава. На жаль, сьогодні серед нас немає багатьох побратимів, які виявили героїзм, пожертвували собою. Всі ми, хто живе сьогодні, за це щиро вдячні», – наголосив Василь Дурдинець і закликав вшанувати пам’ять померлих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Він підкреслив, що турбота про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, насамперед про інвалідів і тяжко хворих, про членів їхніх сімей, дітей, вдів – це питання совісті і честі української держави. Окремо Василь Дурдинець подякував керівництву МВС за створення сприятливих умов для лікування і оздоровлення ліквідаторів, членів їхній сімей, за постійну підтримку Асоціації, висловив вдячність керівництву Нацполіції, Нацгвардії та ДСНС за співпрацю й висловив сподівання на її продовження.

«А ми, ліквідатори, будемо вносити свій посильний вклад в перемогу на сході країни», – запевнив Василь Дурдинець.

Вадим Троян та Василь Дурдинець цього дня вручили ліквідаторам відомчі відзнаки МВС України та відзнаки Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС.

…Багато людських доль понівечені Чорнобильським смерчем. Але важко навіть уявити, наслідки, якби на його шляху не постали звичайні люди, надзвичайний подвиг яких навіки у людській пам’яті.

Департамент комунікації МВС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ