A
A
A

У Нацполіції обговорили реструктуризацію підрозділів кримінальної поліції з протидії «кримінальним авторитетам» та злочинним групам (ФОТО)

Для покращення ефективності роботи поліції у цьому питанні заплановано злиття функцій двох підрозділів кримінальної поліції – Департаменту карного розшуку та Департаменту кримінальної розвідки. Про це йшлося, 12 грудня, під час робочої наради керівництва Національної поліції України та представників Посольства США в Україні.

Перший заступник глави Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін презентував концепцію оновленого підрозділу – Департаменту кримінальної розвідки. Він підкреслив, що основним напрямком роботи цього департаменту стане боротьба з організованими злочинними угрупуваннями та кримінальними «авторитетами».

«Ми пропонуємо, не ламаючи структури кримінальної поліції, ввести основний практичний оперативний підрозділ, який займатиметься основною тактичною задачею – боротьбою з організованою злочинністю», – зазначив він.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв наголосив, що створення окремого підрозділу стане дієвим інструментом у налагодженні більш ефективної та реальної роботи поліції у боротьбі з організованою злочинністю.

«Це дасть змогу оптимізувати роботу Департаменту карного розшуку, працівники якого діють переважно «від місця злочину» – тобто працюють над розкриттям злочинів, вчинених  в умовах неочевидності. Натомість Департамент кримінальної розвідки працюватиме «від особи» – документуючи злочинну діяльність кримінальних «авторитетів» та очолюваних ними ОЗГ», – зазначив Сергій Князєв.

Під час наради її учасникам продемонстрували спрощену структуру підрозділу. Вона буде максимально ефективною та дозволить мінімізувати кількість керівних посад, натомість збільшивши кількість оперативних працівників.

Представники Посольства США в Україні високо оцінили ідею створення такого підрозділу та підтримали її.

Департамент комунікації

Національної поліції України