Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Значення Нацгвардії як складової сектору безпеки і оборони особливо зростає в умовах гібридної війни (ФОТО)

07.12.2017 11:06

Про це йшлося під час зустрічі керівників управлінь Національної гвардії України на чолі з першим заступником командувача НГУ – начальником штаба Олександром Кривенком з представниками Офісу НАТО в Україні, військовими аташе і радниками посольств США, Великої Британії, Канади та Литовської Республіки в Україні.

Олександр Кривенко поінформував міжнародних партнерів про передумови створення сучасної Нацгвардії, суспільно-політичну обстановку та виникнення нових загроз та викликів для безпеки та територіальної цілісності України.

«З початком російської агресії на сході України виникла необхідність створення нової моделі мобільних автономних сил з підвищеною оперативною готовністю, здатних у найкоротші строки виконувати завдання у будь-якому регіоні держави та в зоні проведення АТО. Хочу зазначити, що навесні 2014 року, в один із найтяжчих моментів в історії незалежної України, підрозділи Національної гвардії почали першими реагувати на кризову ситуацію, пов’язану з гібридними діями наших сусідів», – сказав він.

Відтак Олександр Кривенко детально зупинився на завданнях, які НГУ виконує у тісній взаємодії з іншими військовими органами та органами правопорядку в мирний час, а також під час введення військового стану.

«Нацгвардія не дублює функції Збройних сил України. Вона має чіткі завдання під час ведення війни і виконує їх задля досягнення спільної мети. Підрозділи НГУ є важливою складовою сил оборони, потребують укомплектування відповідними зразками озброєння і техніки, досягнення необхідного рівня сумісності зі Збройними силами України та іншими складовими сил оборони шляхом здійснення спільної підготовки за єдиним планом. Представники Головного управління НГУ беруть участь у всіх навчаннях, які проводить Генеральний штаб ЗСУ», – підкреслив перший заступник командувача НГУ.

Він також наголосив, що значення НГУ особливо зростає в умовах гібридної війни, коли, окрім бойових дій, використовуються інші методи боротьби, зокрема диверсійні та інформаційно-психологічні.

Під час зустрічі міжнародних партнерів також ознайомили з результатами трансформаційних процесів, що тривають в НГУ, та подальшими планами. Окрема увага була приділена налагодженню міжнародних зв’язків Нацгвардії, які сприяють у становленні НГУ як сучасного військового формування з правоохоронними функціями.

Крім того представники Офісу НАТО в Україні та військові аташе ознайомились з підготовкою особового складу, переміщенням офіцерів між Збройними силами України та НГУ, механізмом залучення підрозділів НГУ для надання допомоги іншим правоохоронними органами з метою ліквідації масових заворушень, логістичним забезпечення підрозділів НГУ в зоні проведення АТО.

Прес-служба Національної гвардії України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ