A
A
A

На Хмельниччині запрацювала мережа добровільних пожежних дружин, створена за європейським зразком (ФОТО)

5 грудня в Дунаєвецькому районі Хмельниччини відбувся запуск першої в Україні мережі добровільної пожежної охорони. Власні пункти добровольчих пожежних дружин отримали 38 сіл району. Захід відбувся в рамках реформування структури ДСНС України за програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Цього дня 114 добровольців присягнули бути надійним захистом громадян від вогню та вірно служити українському народові. Мережу урочисто відкривали заступник голови ДСНС України Руслан Білошицький, заступниця керівника офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, представники керівництва обласної та районної влади.

Руслан Білошицький подякував активному місцевому самоврядуванню за сміливий та інноваційний крок і зазначив, що незабаром подібна мережа покриє всю Україну. «Система ДСНС буде всіляко стимулювати і заохочувати до дій громади України, адже чим швидше запрацюють добровольчі дружини, тим надійнішим буде захист громадян», – підкреслив заступник очільник ДСНС.

Новостворені пожежні формування працюватимуть за європейський зразком: на безоплатній основі здійснюватимуть первинний захист громади села від пожеж. Реалізація проекту стартувала 12 липня і завершилася 30 листопада цього року. За цей час відбулися відбір і навчання кандидатів у лави добровольців, створення і підготовка приміщень для пунктів пожежної охорони, а також придбання необхідної матеріально-технічної бази. Головна мета проекту – забезпечити сільським громадам надійний захист.

Під час заходу головний рятувальник Хмельниччини Едуард Братко висловив впевненість, що добровольці стануть міцним плечем Служби порятунку. Самі ж вогнеборці кажуть, що дуже задоволені і раді проекту, адже раніше у випадку виникнення пожежі доводилося допомагати односельцям фактично голими руками. Нині ж допомагатимуть, використовуючи професійне обладнання і в надійному захисному одязі. До слова, кожен доброволець застрахований.

Наприкінці урочистостей відповідальні й активні учасники проекту були відзначені медалями, грамотами, подяками і цінними подарунками.

Довідка. Інвестиційним партнером проекту є Рада Європи. На реалізацію програми виділені 2,6 мільйони гривень. За ці кошти закуплене все необхідне обладнання. Зокрема, 38 автомобільних причепів, обладнаних бочками ємністю 500 літрів, 38 мотопомп, 114 пожежних рукавів та 120 вогнегасників, захисний одяг і каски для добровольців та інше майно.

В подальшому планується безперервне навчання добровольців, покращення матеріально-технічної бази пунктів та нарощування кількості сільських пожежників.

Прес-служба ДСНС України