A
A
A

Вадим Троян: 600 прикордонників проекту «Нове обличчя кордону» розпочинають службу (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 21 листопада, до виконання своїх службових обов’язків приступили 600 молодих спеціалістів, які будуть нести службу в підрозділах Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» та Мостиського прикордонного загону, персонал яких виконує завдання в аеропорту «Бориспіль», на залізничній станції «Київ-пасажирський» та пункті пропуску «Краковець», що на кордоні з Польщею.

Про це під час урочистого випуску в аеропорту «Бориспіль» повідомив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Заступник міністра внутрішніх справ привітав присутніх з Днем гідності та свободи та відмітив, що молодь  може стати рушійною силою всіх реформ і позитивних перетворень у країні.

«Дуже символічно, що ви розпочинаєте свою службу в такий важливий для нас всіх день  - День гідності і свободи. Вам довелося пройти складне навчання, аби гідно виконувати свої обов’язки. Але я переконаний, що ви не просто «Нове обличчя кордону» - ви нове обличчя всіх реформ, які проводяться в Україні», - сказав заступник міністра.

Вадим Троян подякував за керівництву ДПСУ та міжнародним партнерам, які взяли на себе всі витрати, пов’язані з добором та навчанням прикордонників.

«Ми з вами є свідками того як втілюється одна із наймасштабніших та важливих реформ у нашій країні. Адже стабільне функціонування органів виконавчої влади є необхідною умовою для захисту конституційного ладу, забезпечення законності та правопорядку, дотримання прав і свобод, а також вимогою на шляху до Євроінтеграції», - зауважив Вадим Троян.

Він наголосив, що кінцевою метою проекту «Нове обличчя кордону» є реформування органів охорони державного кордону, щоб досягнути  високих стандартів діяльності, що відповідають європейським нормам.

«Конкурс на місце становив чотири особи на місце, а це значить, що лише кращі з кращих працюватимуть на кордоні. Сьогодні рівень довіри до прикордонників надзвичайно високий – 46,4%. Але я впевнений, що ви будете професійним, вмотивованим, принциповим персоналом, який буде ефективно виконувати функції держави на кордоні й водночас буде мати високий рівень довіри громадськості», - зазначив Вадим Троян.

Перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк подякував міжнародним партнерам за допомогу та підкреслив, що українські прикордонники втілюють у життя кращі міжнародні практики.

«Перед нами стоїть ще багато завдань. Але вам я можу подякувати за ту оцінку, яку дає вам суспільство. Наші кращі стандарти ви втілюєте в життя. Україна набула статусу безвізової країни і ми маємо можливість порівняти, як проводиться паспортний контроль у кращих аеропортах світу і я сміливо можу сказати, що ви втілюєте всі ці кращі практики»,  - сказав Василь Серватюк.

Своєю чергою, заступник посла США в Україні Джордж Кент розповів, що партнерство між США та ДПСУ триває вже протягом тривалого часу.

«Партнерство США із ДПСУ триває же більше 10 років. Ми одними із перших бачимо, як створюється нове обличчя українського кордону. Ви всі символізуєте новий підхід до відбору персоналу, який базується на чесності, професійності та боротьбі з корупцією», - сказав Джордж Кент.

Нагадаємо, 28 березня 2017 року розпочався черговий масштабний набір до реформованих органів і підрозділів Державної прикордонній службі України в рамках пілотного проекту «Нове обличчя кордону».

При процедурі відбору у кандидатів перевіряли не лише рівень фізичної підготовки, але й обов’язкове володіння англійською мовою.

Молодим спеціалістам пропонують заробітну плату не менше 9 тисяч гривень, а також гарантують соціальний захист для військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Варто зазначити, що кандидати вивчали систему прикордонного контролю «Гарт» та спеціальні засоби для огляду транспортних засобів. 

У ДПСУ планують наступними реформувати авіаційні пункти пропуску у Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові, а також пункти пропуску Рівне, Шегині та Рава-Руська. 

 

Департамент комунікації МВС України

фото Андрія Новицького