A
A
A

У МВС розпочалися тренінги для гендерних радників (ФОТО)

В Києві розпочалися тренінги «Інтеграція гендерних аспектів у роботу МВС України» для Мережі гендерних радників і контактних осіб, які представляють різні департаменти МВС України, Національну поліцію України, Державну прикордонну службу України, ДСНС України та Державну Міграційну Службу України.

«Мережа гендерних радників і контактних осіб - це нова модель для України, але водночас звичний і ефективний інструмент, який використовують державні інституції Європи, Австралії, Канади та різні міжнародні організації. Також це крок до виконання зобов‘язань МВС у рамках стратегічної гендерної цілі НАТО. Сьогодні ми закінчили роботу над Планом дій до 2020 року, який базується на імплементації Резолюції 1325 (Жінки, мир, безпека), і вже чекаємо на його підписання», - розповіла під час свого виступу заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Головні цілі роботи мережі - це забезпечення моніторингу виконання плану дій, адвокація гендерної рівності, проведення тренінгів для співробітників, розробка порад у контексті реформ на всіх рівнях і забезпечення ефективного зворотного зв‘язку.

Сьогодні гендерної тематики стає все більше і більше в порядку денному України. На думку заступника міністра, це відбувається тому, що і суспільство, і держава починають розуміти, що гендерна рівність – це не просто новий феномен чи тренд, це не просто кадрові квоти, а передусім рівні умови праці та професійного розвитку для жінок та чоловіків.

«Також додає оптимізму й той факт, що стартуємо ми не в пілотній фазі, а вже у фазі імплементації – коли маємо «зелене світло» від Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, яка є національним координатором з питань гендерної рівності, повну підтримку Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, підтримку всіх наших голів центральних органів виконавчої влади, а також Національної гвардії. Також хочу подякувати Європейській консультативній місії (EUAM Ukraine) та Академії Фольке Бернадотте (FBA) за активну підтримку та участь у важливому процесі забезпечення гендерної рівності в Україні», - резюмувала Анастасія Дєєва.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького