Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Українські правоохоронці вивчають скандинавську модель забезпечення публічної безпеки (ФОТО)

10.11.2017 15:46

Кращі європейські практики забезпечення громадського порядку, зокрема так званий скандинавський підхід були темою сьогоднішньої зустрічі першого заступника глави МВС України Сергія Ярового та начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігоря Бабича з головою КМЄС в Україні Кястутісом Ланчінскасом та фахівцями місії.

За словами Сергія Ярового, МВС та Нацполіція продовжують роботу з удосконалення забезпечення публічного порядку під час масових заходів.

«З цією метою ми вивчаємо світовий досвід. Адже наразі принципово важливе для нас питання – відхід від практики, що застосовувалася раніше, і уникнення постраждалих як з боку правоохоронців, так і з боку учасників акції», – підкреслив перший заступник очільника МВС. Він також додав, що європейські практики мають бути адаптовані до українських реалій, з урахуванням ментальності, ситуації в країні, а також викликів, породжених бойовими діями на Донбасі.

Своєю чергою Кястутіс Ланчінскас зазначив, що Консультативна місія ЄС в межах проекту «Підтримка реформи поліції в Україні» готова запропонувати сприяння у запровадженні кращих практик ЄС у сфері забезпечення громадської безпеки. Зокрема, йшлося про залучення представників поліції Швеції для впровадження скандинавської практики в діяльність Нацполіції України.

«Методологія скандинавської моделі, яка зараз широко використовується в багатьох країнах ЄС, базується на вивчені психології натовпу, комунікації та заходах деескалації протесту. І слід зауважити, що певні елементи цієї системи вже використовуються на практиці і в Україні», – зауважив голова КМЄС.

Особливості скандинавського підходу забезпечення громадського порядку окреслила фахівець КМЄС Ізабел Торен. «Скандинавська модель передбачає попередження насильства під час масових заходів шляхом постійного спілкування з натовпом, ретельного планування та аналізу ризиків», – зазначила Ізабел Торен.

Вона також підкреслила, що одним з основних принципів моделі є деескалація: обізнаність правоохоронців з ситуацією, їхня комунікація з учасниками заходу, диференціація учасників та сприяння проведенню мирних зібрань без перешкоджання проявам демократичних прав і свобод громадян.

Окремо Ізабел Торен акцентувала увагу на управлінні під час охорони громадського порядку в кризових ситуаціях, взаємодії правоохоронців і стратегії прийнятті рішень, ролі поліції діалогу.

Сергій Яровий відзначив цінність скандинавської моделі та зацікавленість МВС у подальшій взаємодії з КМЄС з метою адаптації перспективних можливостей запровадження нових підходів у виробленні нової єдиної концепції громадської безпеки для Нацполіції та Нацгвардії України.

Учасники зустрічі дійшли згоди у продовжені співпраці в цьому напрямі. Зокрема йшлося про активне залучення швецьких поліцейських для проведення тренінгів з аналізу ризиків та комунікації з натовпом, а також про робочі поїздки українських поліцейських у країни ЄС для вивчення досвіду європейських колег.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ