Запрошуємо на міжвідомчу науково-практичну конференцію «Актуальні питання кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи»

24 листопада 2017 року о 09.00 год. в приміщенні Національної академії внутрішніх справ (м. Київ, Солом’янська площа, 1) відбудеться міжвідомча науково-практична конференція «Актуальні питання кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи». У події візьмуть участь керівництво Національної поліції України, Головного слідчого управління НПУ, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України. До проведення заходу також залучені фахівці з вищих навчальних закладів, відомі вчені. Під час конференції обговорюватимуться актуальні питання криміналістики, кримінального процесу та судових експертиз, шляхи удосконалення кримінального процесуального законодавства та перспективи розвитку різних видів судових експертиз, а також впровадження отриманих результатів в практичну діяльність. Також відбудеться презентація довідника «Участь спеціаліста в огляді місця події», підготовленого авторським колективом Національної академії внутрішніх справ, Головного слідчого управління Національної поліції України, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за сприяння та міжнародної технічної допомоги Консультативної місії ЄС в Україні; буде представлено проект інформаційно-пошукової системи «Інспектор-криміналіст». Організатори заходу: Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Національна академія внутрішніх справ та Консультативна Місія ЄС в Україні.

066-297-27-02, 066-310-83-84 або 520-08-46
Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити ЗМІ

e-mail: zmi@mvs gov ua

Телефон "Довіри" Управління у справах участників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Нацполіція готова впроваджувати в життя норми закону про паркомісця для людей з інвалідністю, – Сергій Князєв (ФОТО)

25.10.2017 16:00

Про це голова Національної поліції України заявив сьогодні, 25 жовтня, під час прес-конференції на тему «Закон про паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?». У заході також взяли участь заступник глави НПУ Костянтин Бушуєв і Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Сергій Князєв нагадав, що завтра, 26 жовтня, набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Відтак глава відомства підкреслив, що для Національної поліції є питанням честі – швидко втілити вимоги цього закону в життя, усунувши перешкоди для людей з особливими потребами. За дотриманням вимог у цій частині законодавства стежитимуть підрозділи патрульної поліції та превентивної діяльності.

«Хочу запевнити, що ми прийдемо до цього вкрай швидко та будемо працювати ефективно», – зазначив Сергій Князєв.

За словами заступника глави Нацполіції Костянтина Бушуєва, норми прийнятого закону слід розглядати у розрізі двох складових частин. Перша з них – відповідальність учасників дорожнього руху, а друга – відповідальність юридичних осіб, які повинні забезпечити виконання положень закону.

З набуттям чинності законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема – до ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) і ст. 152-1 (Порушення правил паркування транспортних засобів). Також зміни вносяться до ст. 222 і ст. 257 КУпАП – щодо порядку розгляду адміністративних матеріалів, складених за порушення законодавства про паркування.

«Ці сухі юридичні складові несуть у собі глибокий зміст щодо меж і зон відповідальності. Із завтрашнього дня відповідальність у грошовому еквіваленті пропорційно збільшується із 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян», – зазначив Костянтин Бушуєв.

Заступник глави Нацполіції висловив сподівання, що громадяни дотримуватимуться норм законодавства про паркування для людей з обмеженими можливостями не лише через боязнь притягнення до відповідальності, а, насамперед – через поширення належного рівня правосвідомості.

«Ми досягнемо кінцевого результату, коли паркомісце із позначкою інвалідного візка завжди буде вільне, а підхід держави має забезпечити якомога більше поширення таких паркомісць», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Він також додав, що підрозділи поліції, на які покладено функцію нагляду за дорожнім рухом, готові до рішучого застосування норм цього закону і прийняття відповідних рішень. Водночас Костянтин Бушуєв висловив сподівання, що адміністративні комісії, до чиє компетенції віднесено розгляд цієї категорії адміністративних справ, розглядатимуть їх так само наполегливо і відповідально. Тим самим адмінкомісії стимулюватимуть юридичних осіб, в розпорядженні яких є паркомісця, виділяти їх для людей з обмеженими можливостями.

Костянтин Бушуєв також нагадав, що за підтримки поліції Швеції в Національній поліції України реалізується проект «20 зразкових відділів поліції». Відтак у кожному з цих підрозділів передбачається виділення паркомісць для людей з обмеженими можливостями. 

«Я вважаю це хорошим початком. Пласт роботи, який перед нами сформований, є чималим. Але якраз такими наполегливими кроками, я думаю, ми вирішимо це питання», – наголосив Костянтин Бушуєв.

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року за підтримки Консультативної місії ЄС стартував проект «20 зразкових відділів поліції». Вартість проекту – 6 мільйонів євро.

Глава Нацполіції Сергій Князєв заявив, що співпраця з Місією ЄС допоможе поліції якнайшвидше стати правоохоронним органом європейського зразка.

Також нагадаємо, що заступник глави Нацполіції Костянтин Бушуєв обговорив з представниками Канадської місії в Україні питання взаємодії поліції і громади в частині забезпечення прав людини.

Департамент комунікації Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ