Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Держприкордонслужба проводить активні заходи щодо повернення незаконно переданих у приватну власність земель

18.10.2017 11:33

Держприкордонслужба вживає всіх дієвих заходів, аби повернути у державну власність земельні ділянки, розташовані вздовж лінії державного кордону України.

Щоб надати беззаперечні докази, правоохоронці провели кропітку роботу, активно працювали в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, галузевому державному архіві Держприкордонслужби та інших архівних установах держави. Завдяки проведеній роботі на сьогоднішній день співробітники Державної прикордонної служби України у взаємодії з прокуратурою Закарпатської області, лише на ділянці Мукачівського прикордонного загону вже повернули у державну власність 34 земельних ділянки загальною площею понад 132 гектари.

Незважаючи на це, у березні 2016 року за позовом заступника прокурора Закарпатської області в інтересах держави до Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління та Адміністрації Державної прикордонної служби України Закарпатським окружним адміністративним судом було відкрито провадження у справі про бездіяльності прикордонного відомства та зобов’язання вчинити певні дії.

У липні 2017 року постановою Закарпатського окружного адміністративного суду позовні вимоги заступника прокурора Закарпатської області було задоволено. Але 12 жовтня 2017 року постановою Львівського апеляційного адміністративного суду було задоволено апеляційну скаргу Мукачівського прикордонного загону, скасовано постанову Закарпатського окружного адміністративного суду та прийнято нове рішення, яким в задоволенні позову заступника прокурора Закарпатської області відмовлено в повному обсязі. Рішення прийнято на користь Адміністрації Держприкордонслужби та Мукачівського прикордонного загону.

Слід також зазначити, що охорона державного кордону, його патрулювання та виконання інших завдань на спірних землях здійснюється в повному обсязі.

Відмітимо, що на сьогоднішній день загалом на всіх ділянках кордону судові рішення на користь держави прийнято стосовно 51 ділянки. На розгляді перебуває ще майже 70 таких справ. Крім того органами охорони кордону ведеться переоформлення земельних ділянок, які вже відведені та використовуються прикордонним відомством.

Держприкордонслужба разом з правоохоронними органами й надалі проводитиме відповідну роботу, направлену  на захист законних інтересів держави як на  західній, так і на інших ділянках державного кордону України.

 

За матеріалами прес-служби ДПСУ 

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ