A
A
A

Кіберполіція викрила чоловіка, причетного до махінацій з авіаквитками на майже 1,5 мільйона гривень

Зловмисник скористався вразливістю однієї з найпоширеніших систем бронювання  авіаперельотів. Без фактичної проплати, він отримував та продавав всім бажаючим проїзні авіадокументи до різних країн Європи та Сполучених Штатів Америки. Заяви до поліції уже надійшли від декількох компаній, що стали потерпілими від дій зловмисника. Наразі кіберполіція проводить розслідування цілого ряду подібних справ.

Оперативники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України встановили чоловіка, який незаконно використовував інформацію отриману з системи бронювання проїзних документів одного з найбільш популярних туристичних онлайн-агенств. Він незаконно отримував та продавав громадянам України авіаквитки різноманітних компаній повітряних перевезень для виїзду в країни Європи та Сполучених Штатив Америки.

Вартість таких проїзних документів становила від майже 40 до 180 тисяч гривень.

Під час проведення досудового розслідування працівники кіберполіції та співробітники Київської міської прокуратури № 8 встановили, що шахрай для підшуковування та реалізації авіаквитків організував онлайн майданчик. Використовуючи його, зловмисник приймав замовлення на оформлення та збут авіаквитків. Таким чином було реалізовано близько 30 квитків на загальну суму близько 1,5 мільйона гривень.

На підставі зібраних матеріалів слідчі розпочали декілька кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) та за ч.1  ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах) автоматизованих систем, комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Київське управління Департаменту кіберполіції

Національної поліції України