A
A
A

Арсен Аваков: МВС створює новий центр психологічної реабілітації для бійців АТО (ФОТО)

Міністр внутрішніх справ заявив, що наразі створюється новий центр психологічної допомоги для бійців АТО. Про це він сказав сьогодні, 2 жовтня, під час зустрічі з Президентом Сенату Австралії Стівеном Перрі.

У заході також взяли участь голова Нацполіції України Сергій Князєв та Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Меліса О’Рурк.

«Майже за 4 роки війни на Сході нашої країни, бойові дії пройшло майже 300 тисяч осіб, і зараз ми маємо зробити все можливе, аби наші військові отримали необхідну психологічну пост воєнну реабілітацію. Тому наразі працюємо над створенням нового центру психологічної допомоги для бійців АТО. Ми були б вдячні австралійській стороні, аби вони могли поділитися своїм досвідом психологічної допомоги», - сказав Арсен Аваков.

Міністр розповів австралійській стороні, що в умовах гібридної війни МВС продовжує проводити реформи та запропонував поглибити двостороннє співробітництво у питаннях безпеки.

«В умовах гібридної війни ми продовжуємо змінювати систему поліції. Ми співпрацюємо з іноземними колегами та Інтерполом. Разом з тим, з рядом країн нас пов’язують двосторонні стосунки, які гарантують більш тісне співробітництво і обмін інформацією. Ми пропонуємо вам заключити Меморандум про двостороннє співробітництво», - сказав Арсен Аваков.

Своєю чергою, голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що українська поліція  хотіла би обмінятися досвідом в питаннях кібербезпеки.

«Мені б дуже хотілося обговорити з моїми австралійськими колегами саме питання кіберзлочинності. Адже вона не має кордонів. Українські підрозділи кіберполіції нещодавно брали участь у знешкоджені транснаціональних злочинного угрупування, яке здійснювали банківські махінації по всьому світу. Дуже важливо зараз працювати саме над такими питаннями»,  - додав Сергій Князєв.

Президент Сенату Австралії Стівен Перрі наголосив, що уряд Австралії обов’язково розгляне питання про поглиблення двостороннього співробітництва у питаннях безпеки та у реабілітації військових.

«Ми обов’язково розглянемо питання поглиблення двостороннього співробітництва та підписання Меморандуму з міністром юстиції. А також обговоримо питання, що стосується поствоєнного синдрому з нашим міністром оборони, щоб зрозуміти, що ми можемо зробити в цій сфері», - сказав Стівен Перрі.

 

Наприкінці зустрічі Арсен Аваков привітав Австралію з тим, що наступного року міжнародні змагання «Invictus Games»  будуть проходити в Сіднеї. Міністр внутрішніх справ запросив австралійську збірну «нескорених» провести спільні тренування з українською командою.  

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького