Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Кіберполіція викрила екс-посадовця, який "торгував" персональними даними українців (ФОТО, ВІДЕО)

27.09.2017 15:52

На його комп’ютері поліцейські виявили більше ніж 250 баз даних, які заборонені у вільному доступі та захищаються законом. За несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах чи автоматизованих системах, поліція відкрила кримінальне провадження.

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно зі слідчим управлінням поліції Київської області викрили 40-річного мешканця Київщини, який за гроші збував у мережі Інтернет персональні дані українців. За місцем проживання та прописки зловмисника поліцейські провели санкціоновані обшуки.

Як розповів начальник Київського управління кіберполіції Сергій Кропива, за результатом проведених обшуків поліцейські вилучили комп’ютерне обладнання,  та мережеву техніку, яку використовував зловмисник для розповсюдження персональних даних громадян. На його комп’ютері виявлено близько 250 різноманітних баз даних, серед яких і бази даних пенсійного фонду, де він раніше працював технічним працівником.

«Аналізуючи ту інформацію, яку ми виявили на його комп’ютері, можемо сказати, що чоловік продавав бази даних для отримання коштів», ‑ повідомив Сергій Кропива.

Триває досудове розслідування у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 2 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї)Кримінального кодексу України.

Поліцейські наразі встановлюють яким чином та звідки чоловік отримував доступ до цих баз даних. У той же час кіберполіція не виключає той факт, що зловмисник, маючи відповідну технічну освіту самостійно втручався в роботу комп’ютерів користувачів або ж заражав їх шкідливим програмним забезпеченням, для того щоб отримати необхідну йому інформацію. За цим фактом розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 КК України.

«Виявляти подібні злочини ‑ наша принципова позиція. Адже на сьогоднішній день розповсюдження персональної інформації громадян може нанести значної шкоди не тільки людині, якій належить ця інформація, а і впливати на забезпечення безпеки загалом у державі», ‑ підкреслив Сергій Кропива.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ