Петро Цигикал: Співпраця з ЄС у сфері забезпечення прикордонної безпеки є пріоритетною для відомства (ФОТО)
Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: zmi@mvs.gov.ua

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Петро Цигикал: Співпраця з ЄС у сфері забезпечення прикордонної безпеки є пріоритетною для відомства (ФОТО)

26.09.2017 14:30

Про це сьогодні, 26 вересня, повідомив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал під час робочої зустрічі з головою Представництва ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі.

На початку зустрічі очільник прикордонного відомства поінформував колег про ситуацію на державному кордоні України, зазначивши, що обстановка загалом на кордоні контрольована, а з країнами Європейського Союзу – стабільна. Але разом з тим основними загрозами залишаються нелегальна міграція, торгівля людьми, наркотрафік і, звичайно, незаконне переміщення товарів.

Саме тому для відомства досить важливе значення має співпраця з FRONTEX, місіями EUAM та EUBAM, спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, а також із представниками міжнародних проектів та програм. Зокрема, стратегічні радники EUAM беруть участь у засіданнях Віртуального аналітичного центру з питань інтегрованого управління кордонами.

Окремо Петро Цигикал звернув увагу на питання реформування прикордонного відомства, що відбувається в рамках загальної реформи сектору безпеки та оборони України. У тому числі, у відповідності до Концепції інтегрованого управління кордонами, головним напрямкам якої є інтеграція до єдиного європейського та світового безпекового простору. До речі, в рамках реалізації даної програми вже проведено 3 міжнародні конференції. Прикордонне відомство наразі працює над узгодженням питання створення міжвідомчого координаційного органу, який буде поєднувати усіх суб’єктів інтегрованого управлінні кордонами та скеровуватись повноважною особою на рівні міністра або віце-прем’єр-міністра України.

Під час промови голова Держприкордонслужби також зауважив про важливість виконання рекомендацій в рамках візової лібералізації та запровадження найкращих світових практик управління кордонами. Зокрема, створена Службою система біометричного контролю функціонує у безперервному режимі в пунктах пропуску для авіаційного сполучення та на кордоні з ЄС, і дає змогу автоматично перевіряти всі типи біометричних документів подорожуючих. Не менш важливим кроком було підключення пунктів пропуску до міжнародної бази даних Інтерполу.

Петро Цигикал наголосив, що Держприкордонслужба зайняла і чітко витримує принципову позицію в боротьбі з корупцією. В рамках антикорупційної програми реалізовується проект «Нове обличчя кордону» та дорожня карта реформування внутрішньої безпеки.

Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі у свою чергу зазначив, що схвалює нашу співпраця з FRONTEX, місіями EUAM та EUBAM, та іншими міжнародними проектами. Також була позитивно оцінена ініціатива прикордонного відомства щодо створення міжвідомчого координаційного органу суб’єктів інтегрованого управління кордонами, для чого Європейський Союз готовий надавати всебічну допомогу, як експертну так і технічну.

На завершення зустрічі голова Держприкордонслужби наголосив, що розвиток співпраці з Європейським Союзом у сфері забезпечення прикордонної безпеки є пріоритетними для відомства. Слід зазначити, що саме Адміністрація Держприкордонслужби є бенефіціаром низки проектів за програмами ЄС, зокрема щодо підтримки управління міграцією та притулком в Україні.

Петро Цигикал також подякував Хьюгу Мінгареллі за співробітництво увагу та підтримку, яку він приділяє Україні та прикордонному відомству зокрема.

Прес-служба АДПС України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ