Аваков Арсен Борисович
Міністр внутрішніх справ України
Народився 2 січня 1964 року.
Громадянин України.
Національність – вірменин.
Заслужений економіст України.
У 1988 році закінчив Харківський політехнічний інститут, здобувши вищу освіту за  спеціальністю «Автоматизовані системи управління, інженер-системотехнік».
Після закінчення ХПІ працював інженером у ВНДІОВ (м. Харків).
У 1990 році заснував одне з перших в Україні акціонерних товариств – АТ «Інвестор», де обіймав посаду президента.
У 2002 році обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради.
Під час президентської виборчої кампанії 2004 року був заступником керівника Харківського регіонального штабу кандидата на пост ПрезидентаУкраїни Віктора Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального Комітету Національного порятунку, що став предтечою Помаранчевої революції (Майдану).
У березні 2005 року вступив до політичної партії «Народний союз «Наша Україна», ставши членом Президії та Політради партії.
4 лютого 2005 року склав з себе повноваження президента АТ «Інвестор».
4 лютого 2005 року Указом Президента України призначений на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації.
9 лютого 2010 року подав у відставку з посади голови Харківської ОДАз підстав принципової незгоди з рішенням державного органу чи посадової особи, а також етичних перешкод для перебування на державній службі (в порядку п. 1 ч. 2 ст. 31 Закону України «Про державну службу» в редакції 2010 року).
21 квітня 2010 року вступив до політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», очоливши Харківську обласну організацію партії і увійшовши до складу Політради партії.
У жовтні 2010 року брав участь у місцевих виборах, балотуючись на посаду Харківського міського голови. Згідно з даними екзит-полів отримав більшість голосів виборців, проте через масові порушення результат виборів був змінений на користь діючого міського голови Харкова.
Депутат Харківської обласної ради V і VI скликань.
З вересня 2011 по грудень 2012 року перебував в політичній еміграції в Італії у зв'язку з кримінальним переслідуванням режимом Януковича за опозиційну діяльність. Запит України в Інтерпол про екстрадицію Арсена Авакова був відхилений Римським апеляційним судом 18 жовтня 2012 року, бо справа визнана політично мотивованою.
28 жовтня 2012 року на парламентських виборах обраний народним депутатом України VII скликання (Багатомандатний загальнодержавний округу, 24 номер у списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).
Активний учасник Революції Гідності (Євромайдану) 2013-2014 рр. в Києві. Один з комендантів Євромайдану.
27 лютого 2014 року призначений Міністром внутрішніх справ України в складі Кабінету Міністрів України, очолюваного Арсенієм Яценюком.
На посаді Міністра вперше в історії України залучив до керівництва МВС представників громадянського суспільства, зокрема членів Самооборони Майдану.
У березні 2014 року виступив з ініціативою створення Національної гвардії України:за його ініціативою й під його керівництвом були сформовані перший і другий резервні добровольчі батальйони НГУ, основу яких склали учасники Самооборони Майдану.
За ініціативи Арсена Авакова при МВС створено добровольчі батальйони («Добробати») – підрозділи міліції особливого призначення МВС України, що стали основою успішного опору сепаратизму на Південному Сході України.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков особисто керував спецоперацією по звільненню захопленої сепаратистами будівлі Харківської обласної державної адміністрації в ніч на 8 квітня 2014 року. У результаті успішно проведеної операції будівлю ХОДА було звільнено, біля 70 терористів затримано, спроби проголошення «ХНР» у Харкові придушено.
26 серпня 2014 року Арсен Аваков вийшов зі складу Політради партії «Батьківщина» і заявив про участь в створенні нової політичної партії «Народний Фронт», згодом увійшовши до складу її Політради.
22 жовтня 2014 року Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію та Стратегію реформування МВС, розроблену Експертною радою МВС з ініціативи Міністра. З цієї дати фактично стартувала реформа МВС України.
В ході реформи Міністр відмовився від частини своїх повноважень, залишившись при цьому фігурою політичною, і став супервайзером п’яти професійно-незалежних центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України: Національної поліції України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, Національної гвардії України.
26 жовтня 2014 року на позачергових парламентських виборах Арсен Аваков обраний народним депутатом України (Багатомандатний загальнодержавний округу, 6 номер у списку політичної партії «Народний Фронт»).
2 грудня 2014 року він повторно затверджений Верховною Радою України на посаді Міністра внутрішніх справ України в Кабінеті Міністрів, очолюваному Арсенієм Яценюком.
Під безпосереднім керівництвом Міністра Арсена Авакова в Україні успішно реалізований проект зі створення Патрульної поліції.
7 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Національну поліцію України», що передбачав припинення діяльності міліції, створення поліції та кардинальну реформу всіх підрозділів МВС.
14 квітня 2016 року Арсен Аваков утретє затверджений Верховною Радою України на посаді Міністра внутрішніх справ України в Кабінеті Міністрів, очолюваному Володимиром Гройсманом.
29 серпня 2019 року Арсен Аваков вчетверте затверджений Верховною Радою України на посаді Міністра внутрішніх справ України в Кабінеті Міністрів, очолюваному Олексієм Гончаруком.
4 березня 2020 року Арсен Аваков в п’яте затверджений Верховною Радою Українина посадіМіністра внутрішніх справ України в складі Кабінету Міністрів Дениса Шмигаля.
Арсен Аваков має I ранг державного службовця.
Аваков Арсен Борисович
Міністр внутрішніх справ України